Reprezentacja Meksyku w ostatnim meczu grupowym na Mistrzostwach Świata w Rosji przegrała ze Szwecją aż 0:3. Porażka jednak nie przekreśliła szans El Tri i drużyna prowadzona przez Juana Carlosa Osorio zagra w 1/8 finału.

Napastnik West Ham United Javier Hernández trzeci raz na tym mundialu rozegrał pełne 90 minut. W pierwszej połowie Chicharito był aktywny, ale w drugiej zdecydowanie popadł w marazm jak reszta zawodników Meksyku.

Meksyk kończy fazę grupową na drugim miejscu za Szwecją, ale przed Koreą Południową i Niemcami. 30-letni napastnik w trzech meczach strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Rywala w 1/8 finału Meksykanie poznają dziś wieczorem. Będzie to jeden zespół z trójki: Brazylia, Serbia, Szwajcaria.

Nasza ocena: 5,5/10