Agencja Elite Management postawiła za swojego 19-letniego klienta potężne żądania finansowe. Przedstawiciele Divina Mubamy chcą dla swojego klienta pensji pierwszego składu Premier League, co doprowadziło do impasu w negocjacjach w sprawie nowego kontraktu.

W poniedziałek dziennikarz Athletic – Roshane Thomas udostępnił na swoim koncie na Twitterze  wiadomość, że Divin Mubama odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z  West Hamem. Według Six Foot Two, agenci Divina Mubamy przedstawili „skandaliczne” żądania finansowe, aby zapewnić nastolatkowi długoterminową przyszłość na London Stadium.

Wiarygodne źródło poinformowało, że agenci Mubamy chcą dla swojego klienta sowitego wynagrodzenia za starty w pierwszym składzie seniorskiej drużyny Premier League

Napastnik reprezentacji Anglii do lat 19 nie znalazł się w składzie meczowym z Evertonem w zeszłą sobotę, ani w Pucharze Carabao Cup z Arsenalem. Zawodnik rozegrał w tym sezonie jedynie 24 minuty pod wodzą Davida Moyesa, wchodząc z ławki.

Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie drużyny na „świeżą krew” na pozycji napastnika, ze względu na niezadowalającą formę Michaila Antonio, Mubama jest oczywistym kandydatem na jego następcę, ale Moyes musi nagrodzić go szansami na start w pierwszym składzie. Straszliwy trend opuszczania stadionu w Londynie przez młode, nastoletnie gwiazdy może się utrzymać, jeśli West Ham nie zapewni wkrótce miejsca w pierwszej drużynie 19 latkowi.

West Ham jest zainteresowany wypożyczeniem Mubamy do drużyny z Championship, aby mógł nabrać doświadczenia w regularnej grze w pierwszym składzie, ale chce także, aby wcześniej podpisał nowy kontrakt

Jeśli Divin nie zgodzi się na nowe warunki, będzie podążał długą listą potencjalnych wychowanków Akademii, którzy odeszli, aby kontynuować karierę piłkarską gdzie indziej, są to m.in. Benico Baker-Boatey, Harrison Ashby, Manny Longelo, Jamal Baptiste, Sonny Perkins, Bowen Phillips, Amara Nallo, Divine Mukasa, Armstrong Oxoflex, Aji Alese i Pierre Ekwah.