David Moyes rzucił wyzwanie swoim piłkarzom, aby pokazać, że mogą podnieść poziom swoich umiejętności. Nie po raz pierwszy zawodnicy Moyesa odpowiedzieli w tak fantastyczny sposób.

Eintracht Frankfurt czeka w półfinale Ligi Europy – to okazja o której po prostu można było tylko marzyć. Nasi gracze awansują ponownie?

Jestem niezwykle dumny z tego, jak zagraliśmy – powiedział Moyes, który niecałe dwa lata temu musiał uratować West Ham przed spadkiem. Dojście do europejskiego półfinału to dla West Hamu wielkie osiągnięcie i jesteśmy tym podekscytowani. Trudno znaleźć na to słowa. Nie zdobyliśmy dziś trofeum, ale tak się czujemy. Przeszliśmy długą drogę w krótkim czasie i jestem niezwykle dumny.

Lyon grał naprawdę dobrze przez 20 minut i wykonał kilka świetnych dośrodkowań, których nie broniliśmy dobrze

Nie jesteśmy faworytami do wygrania turnieju, ale chcę, żeby gracze myśleli, że tak jest. Dzisiejszy wieczór był świetny, pokazał  wydajność drużyny.

To było genialne. Zawodnicy byli fantastyczni

Przez 20 minut rywale byli bardzo dobrzy z piłką i mieli kilka świetnych dośrodkowań z którymi nie radziliśmy sobie tak dobrze, ale kiedy dopasowaliśmy się do gry, były oznaki, że jeśli zdołamy zdobyć piłkę i podać ją lepiej, to mamy szanse.

Lyon stracił energię od pierwszego gola, a my ją zyskaliśmy

Największą pracę wykonali piłkarze w zeszłym tygodniu, kiedy musieliśmy grać z dziesięcioma chłopakami przez całą drugą połowę. Mieliśmy przeciwko nim mniejszy skład, a strzeliliśmy bramkę i utrzymaliśmy remis. W Lyonie także sędzia spisał się naprawdę dobrze.

Naszym celem jest ulepszanie drużyny

Myślę, że Micky Antonio był dziś wyjątkowy. Dla mnie to najlepsza gra Micky’ego od bardzo, bardzo dawna – był dziś wspaniały. Daws ponownie podniósł swój poziom. W ciągu ostatnich kilku tygodni miał kilka urazów nosa – był złamany, a Craig szedł dalej.

Grał naprawdę, naprawdę dobrze i zrobił krok naprzód. Wie, że nie mamy Angelo, nie mamy Kurta, ani Cressa dziś wieczorem, a my przybyliśmy tutaj i ja dostałem wynik o którym wszyscy marzyliśmy.

Kiedy patrzysz na to  mówisz: „Wow”

Przyjazd tu dziś i zachowanie czystego konta było dużym osiągnięciem. Musimy być jednak ostrożni – bylibyśmy rozczarowani, jeśli nie posuniemy się dalej. Powinniśmy być podekscytowani tym, dokąd doszliśmy i jak daleko zaszliśmy.

Mamy nadzieję, że nazwa „West Ham” znów zacznie być zauważana w całej Europie. Ludzie już zaczynają nas dostrzegać. Mamy naprawdę dobrych graczy, którzy bardzo nam pomagają.

To jedna z najbardziej wyjątkowych nocy w historii Klubu

Czuję jakbym już dziś wygrał trofeum… ale wiem, że za 3 dni czeka nas mecz z Burnley i wiem, że muszę się przygotować na inne nadchodzące spotkania, więc emocje trzeba ujarzmić.  Będziemy świętować, ale mamy szybki terminarz, więc nie ma na to za wiele czasu.

Fani byli wspaniali – czekamy na nich we Frankfurcie

Każdy kto był we Frankfurcie wie, że jaki to stadion i że będzie tam niesamowita atmosfera. Przede wszystkim będziemy musieli zagrać właśnie poza domem, a to sprawi, że gra będzie naprawdę trudna. Musimy upewnić się, że jesteśmy przygotowani i gotowi na wszystko, co Eintracht Frankfurt rzuci nam w obu meczach.

Sky Sports Scotland udostępnił na Twitterze klip wideo pokazujący natychmiastową reakcję Moyesa na informację kto wygrał inny mecz ćwierćfinałowy

Po tym, jak reporter powiedział mu, że Rangersi wygrali 3:2 w dwumeczu nad Bragą, Moyes powiedział: „Rangersi przeszli? Och, wow […]