Dzięki niesamowicie korzystnej umowie dotyczącej praw do transmisji meczów Premier League, West Ham zgarnie około 119 milionów funtów dzięki zakończeniu kampanii 2016/2017 na 11. miejscu. 

Jak podaje portal claretandhugh.info każdy klub Premier League dostaje 38 milionów funtów z tytułu praw do transmisji meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii przez Sky Sports i BT oraz kolejne 47 milionów funtów z tytułu transmisji meczów Premier League poza granicami Zjednoczonego Królestwa, co daje łączną podstawę 85 milionów funtów na drużynę.

Oprócz tego, każdy z klubów otrzymuje 1 milion funtów za każdy transmitowany mecz, z czego każda drużyna ma zagwarantowane 10 transmisji. Mecze West Hamu były transmitowane piętnastokrotnie, co daje dodatkowe 15 milionów funtów.

Każda z drużyn otrzymuje też odpowiedni ekwiwalent za miejsce, na którym zakończy sezon. Młoty zajęły 11. miejsce, dzięki czemu może liczyć na kolejny zastrzyk gotówki w wysokości 19 milionów funtów, co w sumie daje przychód o wartości 119 milionów.