Młoty zarobią łącznie 119 milionów funtów za zajęcie 11. miejsca

Dzięki niesamowicie korzystnej umowie dotyczącej praw do transmisji meczów Premier League, West Ham zgarnie około 119 milionów funtów dzięki zakończeniu kampanii 2016/2017 na 11. miejscu. 

Jak podaje portal claretandhugh.info każdy klub Premier League dostaje 38 milionów funtów z tytułu praw do transmisji meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii przez Sky Sports i BT oraz kolejne 47 milionów funtów z tytułu transmisji meczów Premier League poza granicami Zjednoczonego Królestwa, co daje łączną podstawę 85 milionów funtów na drużynę.

Oprócz tego, każdy z klubów otrzymuje 1 milion funtów za każdy transmitowany mecz, z czego każda drużyna ma zagwarantowane 10 transmisji. Mecze West Hamu były transmitowane piętnastokrotnie, co daje dodatkowe 15 milionów funtów.

Każda z drużyn otrzymuje też odpowiedni ekwiwalent za miejsce, na którym zakończy sezon. Młoty zajęły 11. miejsce, dzięki czemu może liczyć na kolejny zastrzyk gotówki w wysokości 19 milionów funtów, co w sumie daje przychód o wartości 119 milionów.