West Ham w porównaniu do zeszłej kampanii znacznie zredukuje koszty wynagrodzeń dla swoich piłkarzy. Na samych pensjach Młoty zaoszczędzą 14 milionów funtów, które wrócą do puli pieniędzy i zostaną ponownie rozdysponowane.

Wraz z 30 czerwca trzech zawodników kończy swoje wypożyczenia we wschodnim Londynie – Gokhan Tore, Jonathan Calleri i Alvaro Arbeloa. Biorąc pod uwagę podstawowe wynagrodzenie, ubezpieczenie i ewentualne dodatki panowie zarabiają odpowiednio 60,000£, 40,000£ i 65,000£ tygodniowo.

Poza tym sprzedany został Havard Nordtveit. Konto West Hamu zostało zasilone kwotą pięciu milionów funtów. Nie są to jedyne pieniądze, które zyskają Młoty na przenosinach pomocnika, ponieważ zawodnik pobierał również swoją tygodniówkę opiewającą na 45,000£.

Zwolni się dodatkowo jedna z najwyższych płac w Akademii, czyli honorarium należące do Reece’a Oxforda. Młody Anglik przeprowadza się do Niemiec, a dokładniej do Mönchengladbach. Teraz to włodarze Borussii będą odpowiedzialni za wypłacenie poborów środkowemu obrońcy. Przypomnijmy, że Oxford w West Hamie inkasował 20,000£ za tydzień gry.

Ponadto swoje kontrakty za obopólną zgodą rozwiązali Raphael Spiegel i Stephen Hendrie. Rozstanie z Raphaelem i Stephenem pozwoli odciążyć budżet na łączną kwotę, wynoszącą 300,000£ w skali roku.

Łącznie Młoty zaoszczędzą 265,000£ tygodniowo, co daje 13,78 miliona £ rocznie. Miejmy nadzieję, że te pieniądze zostaną dobrze zainwestowane!