West Ham United rozpoczął przygotowania do sezonu 2023/24 od solidnego zwycięstwa 4:1 nad Boreham Wood na Meadow Park w poniedziałek wieczorem.

Gole w pierwszej połowie zdobyli Danny Ings oraz zawodnik Akademii – Kamarai Swyer. W drugiej części meczu Jarrod Bowen i młody Gideon Kodua umocnili ostateczny wynik i zespół Moyesa wygrał mecz w dobrym stylu, kontrolując piłkę i pięknie wykańczając akcje.

Przed końcowym gwizdkiem, gospodarze zdobyli bramkę

Femi Ilesanmi uderzył w Joe Ananga (który zmienił po przerwie Łukasza Fabiańskiego). Dla Boreham Wood jednak, to był tylko gol pocieszenia.

David Moyes wystawił mocną wyjściową jedenastkę, obejmującą powracającego do gry napastnika, Gianlucę Scamaccę – Włoch opuścił znaczną część drugiej połowy poprzedniego sezonu z powodu kontuzji. Scamacca dołączył dziś do ośmiu innych starszych graczy pierwszego zespołu, a wybrani zawodnicy Akademii usiedli początkowo na ławce, obok stałych graczy, takich jak: Bowen i Emerson Palmieri.

West Ham United: Fabiański (Anang 46), Laing (Luizão 62), Zouma (Emerson 46), Ogbonna (Kasey 62), Cresswell (c) (Potts 46), Downes (Chester 79), Coventry (Forson 87), Swyer (Earthy 46), Fornals (Kodua 79), Ings (Bowen 46), Scamacca (Mubama 46)
Rezerwowi: Hegyi (GK), Scarles,

Bramki: Ings 25′, Swyer 45′, Bowen 78′, Kodua 87′

Frekwencja: 2696 kibiców