Młoty i Lisy zainteresowane utalentowanym pomocnikiem

Leicester City i West Ham United mają interesować się usługami utalentowanego prawego pomocnika, Patricka Robertsa. Zawodnik Manchesteru City powrócił właśnie z Celticu, w którym przebywał w ramach długoterminowego wypożyczenia. 

21-latek jest wychowankiem Fulham. Do City trawił w 2015 roku za około 11 milionów funtów. Nie miał on jednak szans na regularną grę w koszulce Obywateli – więc został wypożyczony zimą do Celticu. W Szkocji spędził dwa i pół sezonu. Przez te ten czas trzykrotnie zdobył mistrzostwo kraju, dwa puchary ligi i dwa puchary kraju. W szkockiej Ekstraklasie w 51 razy, strzelił 15 i 19 krotnie asystował. Zaliczył on również dziewięć występów w Lidze Mistrzów, w której zdobył dwie bramki.

Nic dziwnego, zatem, że wzbudził on zainteresowanie klubów z Premier League. To zawodnik o dużej jakości i wielkim potencjale, który mógłby idealnie wpasować się w ofensywny styl gry, który preferuje Manuel Pellegrini. Młoty miałby zaproponować 15 milionów za prawego pomocnika, jednak zdaniem mediów bliżej pozyskania Robertsa ma być Leicester City.

Nie jest tajemnicą, że Guardiola chciałby sprowadzić do Manchesteru Riyada Mahreza. Leicester miało podobno zgodzić się na oferowane przez Obywateli 60 milionów funtów, jednak do umowy zamierzają włączyć  również Robertsa. Menadżer City wolałby zatrzymać utalentowanego Anglika, jednak może go poświęcić żeby pozyskać Mahreza.