West Ham United ogłosił, że 12 obiecujących i utalentowanych młodych piłkarzy podpisało pełnoetatowe kontrakty stypendialne z Academy of Football. 

Oto oni: Dondre Abraham, Emeka Adiele, Joshua Ajala, Gabriele Caliste, Preston Fearon, Mehmet Halim, Riley Hargan  Ezra Mayers, Jethro Medine, Amara Nallo, Rayan Oyebade i Elisha Sowunmi

  • Adiele, Fearon, Mayers, Nallo i Sowunmi zaliczyli po kilka występów w drużynie U18 Kevina Keena podczas niezwykle udanej kampanii 2022/23
  • Abraham, Caliste, Halim, Hargin, Medine i Oyebade regularnie występowali w drużynie U16 przez cały sezon

Młodzież Akademii Piłkarskiej została powitana przez kierownika Akademii Kenny’ego Browna i głównego trenera drużyny U18, Kevina Keena. Trener U16 i były zawodnik  Młotów, Carlton Cole również służył radą i wskazówkami nowej grupie.

Klasa stypendystów 2023 będzie dążyć do rozwoju w ramach programu stypendialnego, a każdy z nich będzie chciał wejść na wyższy poziom poprzez regularną grę dla U18 lub starając się przejść na inne grupy wiekowe w nadchodzącym sezonie.

Menedżer Akademii, Kenny Brown, powiedział:

Nasz coroczny wieczór wprowadzający dla naszej nowej klasy zawodników w West Hamie United stanowi początek ekscytującego, ale pełnego wyzwań okresu przejściowego dla tych młodych piłkarzy. Kiedy ci chłopcy powrócą do treningów w Chadwell Heath w następnym sezonie, nie będą robić tego jako uczniowie, ale jako pierwszoroczni gracze, co oznacza, że ​​wkraczają na pełny etat jako piłkarze, wraz z wymaganiami, które wiążą się z  odpowiedzialnością.

Wciąż z czułością wspominam swoje dni jako młody zawodnik, chcący awansować w drużynie młodzieżowej – był to okres, który pomógł mi stać się nie tylko piłkarzem, którym byłem na boisku, ale także człowiekiem, którym jestem poza nim. To było takie samo dla każdego gracza, z którym grałem, spotkałem się lub pracowałem i wiem, że nasza klasa Scholars 2023 również pozytywnie oceni ten czas w nadchodzących latach.