Media na wyspach donoszą, że West Ham będzie starał się pozyskać Arkadiusza Milika. ChoćAjax Amsterdam ogłaszał, że nie zamierza sprzedawać polskiego napastnika, jest on jednym z częściej wymienianych nazwisk w gazetach. O usługi Polaka zabiegać mają również Leicester i włoskie Napoli.

Po znakomitym ubiegłym sezonie, Młoty mają apetyt na miejsce w czołówce Premier League. Slaven Bilić wciąż poszukuje klasowego napastnika, który mógłby zagwarantować zespołowi ze Stadionu Olimpijskiego 20 bramek w sezonie. Jego uwagę przykuł reprezentant Polski – Arkadiusz Milik.

22-latek w zeszłym sezonie rozegrał 42 mecze w barwach Ajaksu, strzelając przy tym 24 bramki i 12 razy asystując. Młody napastnik był kluczową postacią reprezentacji Polski podczas eliminacji do mistrzostw Europy i podstawowym zawodnikiem podczas samych mistrzostw we Francji – podczas których strzelił zwycięską bramkę z Irlandią Północną oraz asystował przy bramce Błaszczykowskiego podczas meczu z Ukrainą.

Milik wyceniany jest przez ekspertów na około 15 milionów euro, jednak niechętny do jego sprzedaży Ajax może chcieć za niego wyższej kwoty. Jeśli doszłoby do transferu – Milik byłby pierwszym Polakiem w historii West Hamu, który zadebiutowałby w barwach Młotów (co prawda w klubie był już Filip Modelski i Adrian Wójcik, jednak żaden z nich nie dostał szansy na debiut w oficjalnym meczu – przyp. red.).