Legendarny bramkarz West Hamu Ludek Miklosko uważa, że doświadczenie Joe Harta przyniesie zespołowi Młotów bardzo dużo korzyści. 

55-latek, który grał we wschodnim Londynie w latach 1990-1998 i rozegrał dla klubu 373 spotkania, uważa że Hart ma wszystkie niezbędne cechy, aby odnieść sukces w West Hamie i stać się bohaterem fanów.

 – Myślę, że to dobry transfer. On jest doświadczonym bramkarzem i jednym z najlepszych na świecie. Oceniam go bardzo wysoko. Gra w reprezentacji Anglii i wierzę, że może stać się numerem jeden w bramce West Hamu na kilka lat. To bardzo ważne dla klubu i piłkarzy, że podpisali takiego zawodnika jak Joe. Spodziewam się, że będzie grał bardzo dobrze. – powiedział 40-krotny reprezentant Czechosłowacji

Miklosko dołączył do West Hamu w wieku 28 lat i wprowadził na angielskie boiska własny styl bronienia. Gracz szybko stał się ulubieńcem kibiców i w pierwszym sezonie w klubie zdobył nagrodę Hammer of The Year.

Po kilku latach Czech wrócił do klubu w roli trenera bramkarzy i współpracował m.in. z Shaką Hislopem, Davidem Jamesem i Robertem Greenem.

 – Lubię Joe. Ma swój własny styl bronienia i bardzo mi się podoba. Jego styl polega na szybkim wyjściu do napastnika i rożłożeniu szeroko nóg i rąk. Próbuje dojść jak najbliżej snajpera, by zablokować strzał. On ma bardzo dobre odruchy i jego sposób bronienia jest zupełnie inny niż innych bramkarzy. 

 – Joe jest bardzo doświadczonym bramkarzem i wie, że jak każdy popełnia błędy, a jeśli już popełni błąd to będzie dwa razy mocniej krytykowany w gazetach, ponieważ niektórzy ludzie tylko czekają na twój błąd. On nie jest jedynym bramkarzem, który jest taki. Petr Cech jest taki sam. Jeśli chcesz być dobrym bramkarzem to musisz być silnym bohaterem i jestem absolutnie pewny, że Joe jest takim piłkarzem.

Kibice West Hamu zawsze kochali swoich bramkarzy. Wielbili m.in. Ernie’go Gregory’ego, Phila Parkesa, Jimiego Standena, Jimmy’ego Walkera czy Adriana.

 – West Ham na przestrzeni lat zawsze miał bardzo dobrych bramkarzy i sądze, że Joe także jest świetny. 

Miklosko obecnie wspiera wielu młodych czeskich bramkarzy na całym świecie i zajmuje się ich szkoleniem.

 – Jestem w Manchesterze w ten weekend, a potem jadę do Irlandii Północnej. Następnie wracam do Czech na kolejny turniej. Zajmuję się teraz głównie czeskimi bramkarzami i wykonujemy dobrą robotę. Mamy przyzwoitych piłkarzy, a oni potrzebują, żeby ktoś ich dobrze poprowadził. – zakończył Ludo