W tym tygodniu w piłkarskim świecie po raz kolejny mówi się o osobie Harrego Maguire’a z niewłaściwych powodów. Środkowy obrońca strzelił we wtorek gola samobójczego dla Anglii w meczu przeciwko Szkocji – jego niechlubny wyczyn pozostał więc głównym tematem wśród kibiców i ekspertów w całym kraju.

Ten gol samobójczy to konsekwencja tego niedorzecznego traktowania Harry’ego Maguire’a. To jakiś żart. Nie znam piłkarza, który był tak traktowany zarówno przez szkockich kibiców, jak i komentatorów oraz ekspertów. To przechodzi ludzkie pojęcie – ocenił Gareth Southgate.

Transfer Harry’ego Maguire’a z Leicester City do Manchesteru United w 2019 roku okazał się początkiem problemów w jego karierze piłkarskiej. „Czerwone Diabły” rozbiły bank i zapłaciły 87 milionów euro za obrońcę. Wysoka opłata transferowa zawsze wiąże się z wysokimi oczekiwaniami, stąd od samego początku defensor był bacznie obserwowany przez fanów oraz ekspertów telewizyjnych. Każdy najmniejszy błąd był mu od razu wytykany [sport.pl].

Maguire znajduje się w centrum uwagi od prawie dwóch lat po długim okresie słabej formy i naprawdę potrzebuje powiewu świeżości w swojej karierze. Miał szansę dołączyć do West Hamu tego lata – w Footballer’s Football Podcast Michail Antonio stwierdził, że reprezentant Anglii naprawdę powinien był podpisać kontrakt z Młotami.

Stara się pozostać silnym, próbuje się odbudować, miał okazję odejść i przyjść do nas, ale wierzy w swoje umiejętności – powiedział Antonio. To byłaby dla niego czysta karta i szansa, aby zacząć niemal od nowa.

Szczerze mówiąc, ja będąc na jego miejscu zrobiłbym to. Chciałbym wystartować praktycznie z czystym kontem. Chciałbym się wyprowadzić z Manchesteru, zacząć od nowa i odbudować siebie. W West Hamie każdy o nim wie, każdy wie, przez co przechodzi. Próbowalibyśmy go podnieść na duchu i zapewnić mu nowy start. Nikt się w jego imieniu nie wypowiada, ale uważam, że powinien otrzymać większe wsparcie. Ktoś musi mu pomóc  – powiedział Antonio.

Defensor reprezentacji Anglii nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Od jakiegoś czasu stał się pośmiewiskiem wśród fanów futbolu. Latem tego roku 30-latek został wystawiony na listę transferową, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Manchester United osiągnął porozumienie z West Hamem United w sprawie sprzedaży zawodnika, ale ten postanowił zostać na Old Trafford [sport.pl].

Maguire jest obecnie w naprawdę złej sytuacji, a jego reputacja w Manchesterze United jest nie do naprawienia. Ktoś zalecił mu „nowy start” w innym klubie, ale z jakiegoś powodu Maguire odrzucił tę propozycję. Nie można oprzeć się wrażeniu, że obrońca będzie żałował, że został w Manchesterze i odrzucił chęć pomocy z West Hamu.