West Ham United w najbliższy czwartek rozegra ostatnie spotkanie, w fazie grupowej Ligi Europy. Do Londynu przyjedzie niepewne awansu do kolejnej fazy – Dinamo Zagrzeb. Młoty mają już zapewnione pierwsze miejsce w grupie i awans do 1/8 finału, a więc może to być doskonała okazja, aby dać odpocząć kilku kluczowym graczom i zastąpić ich młodymi talentami z akademii.

Trio najbliżej występu

Zdaniem angielskich stron kibicowskich, największe szanse na występ w czwartkowym spotkaniu ma trzech graczy – Harrison Ashby (prawa obrona), Sonny Perkins (środkowy napastnik) oraz Jamal Baptiste (środkowy obrońca). Każdy z tych piłkarzy ma już za sobą debiut w pierwszym zespole, ale nikt poza Ashbym, nie dostał jeszcze okazji do zaprezentowania swoich umiejętności od pierwszej minuty. Wiele wskazuje na to, że David Moyes w natłoku spotkań, zdecyduje się na takich ruch.

Wyżej wymieniona trójka młodych graczy, nie znalazła się w kadrze na poniedziałkowy mecz drużyny U-23 z Crystal Palace, co może sugerować, że będą w kadrze pierwszego zespołu w czwartek. Nie grali też Aji Alese i Emmanuel Longelo. Ten pierwszy był już z drużyną we Wiedniu i ma szansę na występ z Dinamem, choć wydaje się, że wyżej w klubie stoją akcje Baptiste’a.

Ekwah, Oko-Flex i Nevers nie mogą zagrać z Dinamem

Przeciwko Chorwatom na pewno nie będzie mogło zagrać trzech zawodników, którzy dołączyli do klubu przed tym sezonem. Są to Pierre Ekwah, Thierry Nevers oraz Armstrong Oko-Flex. Cała trójka nie jest zgłoszona do rozgrywek na liście A. Pomimo młodego wieku gracze nie mogą znaleźć się na liście B, ponieważ, musieli by spełniać dwa warunki – piłkarz musi być w klubie przynajmniej dwa lata i urodzić się po 1 stycznia 2000 roku. Ekwah (Chelsea), Nevers (Reading) i Oko-Flex (Celtic) dołączyli do klubu z London Stadium dopiero latem 2021 roku, a więc nie mogą zagrać w czwartkowym spotkaniu. Najbardziej szkoda Oko-Flexa. Młodzieżowy reprezentant Irlandii, w tym sezonie jest w wybitnej formie. Zdobył już 10 goli w Premier League 2 oraz dwa w pucharach krajowych i jest jednym z najlepszych piłkarzy Młotów U-23. Być może któryś z tych graczy dostanie szansę od Moyesa w zbliżającym się wielkimi krokami Pucharze Anglii.

Wielu młodych graczy zgłoszonych do LE

West Ham United na liście B, ma zgłoszonych do rozgrywek Ligi Europy, 15 młodych piłkarzy (w tym Bena Johnsona). Niewykluczone, że w czwartek zobaczymy w kadrze meczowej kilku graczy, występujących na co dzień w drużynie U-23.

Na liście B znaleźli się:

Bramkarze: Krisztian Hegyi, Jacob Knightbridge

Obrońcy: Aji Alese, William Greenidge, Harrison Ashby, Emmanuel Longelo, Jamal Baptiste, Jayden Fevrier

Pomocnicy: Bernardo Rosa, Dan Chesters, Keenan Forson, Freddie Potts, Amadou Diallo, Kamarai Swyer

Napastnik: Sonny Perkins

Młodzi gracze West Hamu doskonale radzą sobie w tym sezonie Premier League 2. Obecnie zajmują pozycję lidera z czterema punktami przewagi nad Tottenhamem. W poprzednim sezonie nasi piłkarze o mały włos, spadliby do drugiej dywizji, a dziś mają realne szanse na mistrzostwo ligi. To pokazuje jaki progres zrobiła akademia Młotów w ostatnim czasie. David Moyes zawsze słynał z dawania szansy utalentowanym piłkarzom. Podczas swojej drugiej kadencji w West Hamie dał szansę debiutu już 10 młodym talentom.