Według doniesień niemieckiego Bilda, West Ham United przygląda się sytuacji Konstantinosa Mavropanosa. Grek wypożyczony z Arsenalu do VfB Stuttgart notuje bardzo dobry sezon i niedługo może zmienić barwy klubowe.

Młody obrońca został sprowadzony na Emirates Stadium w 2018 roku, przez Arsene’a Wengera. W zespole Kanonierów nie zrobił większej kariery, bo wystapił tylko w ośmiu oficjalnych spotkaniach – ostatni raz w grudniu 2019 roku. Ostatnie sezony Mavropanos spędził w Niemczech na wypożyczeniach. Najpierw w 1.FC Nürnberg, a teraz w VfB Stuttgart.

W Stuttgarcie, Grek zbiera bardzo dobre opinie i jak informuje BILD, interesują się nim inne kluby – m.in. West Ham, Borussia Dortmund oraz Newcastle United. VfB ma możliwość wykupienia gracza za trzy miliony euro i może bardzo dobrze na tym wyjść, gdyż spekuluje się, że Borussia Dortmund jest gotowa już teraz zapłacić za obrońcę – 25 milionów euro. Byłby to ogromny zysk dla klubu z Mercedes-Benz Arena.

W obecnych rozgrywkach Bundesligi, siedmiokrotny reprezentant Grecji rozegrał 13 spotkań. Zdobył cztery bramki i zaliczył jedną asystę.

West Ham poszukuje nowego obrońcy w styczniu i z klubem zostało już powiązanych mnóstwo graczy. Szanse na pozyskanie Greka nie wydaja się być duże, gdyż nie oczekuje się, że Młoty przeznaczą na nowego stopera ponad 20 milionów funtów.