The Hammers szczegółowo monitorują sytuację pomocnika Manchesteru United, Nemanji Matica. Serb jest niezadowolony ze swojej obecnej sytuacji w drużynie Czerwonych Diabłów i chciałby już tej zimy zmienić otoczenie.

W obecnych rozgrywkach Matic rozegrał zaledwie 5 spotkań w koszulce Man United, z czego tylko trzy w Premier League. Solskjaer zdecydowanie woli stawiać na McTominaya lub Freda jako środkowego pomocnika.

31-letni piłkarz opuścił ostatnie siedem spotkań z powodu kontuzji. Pomocnikowi zależy aby regularnie grać, gdyż chciałby wystąpić na Euro 2020 jako podstawowy zawodnik swojej drużyny narodowej.

Bez wątpienia największą przeszkodą w zakontraktowaniu doświadczonego gracza są jego wymagania finansowe. Serb chciałby otrzymywać kwotę w wysokości 120 tysięcy funtów tygodniowo, co zdecydowanie jest zbyt dużo dla zarządu West Hamu.

Matic trafił na Old Trafford w lipcu 2017 roku przechodząc  z londyńskiej Chelsea za 45 milionów euro. Na chwilę obecną 48-krotny reprezentant Serbii zanotował 92 występy w czerwonej koszulce.

Nemanja wyceniany jest na 25 milionów euro. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2020 roku.