Arthur Masuaku zagrał w sobotę przeciwko Manchesterowi City swój 100 mecz w barwach Claret & Blue. Po spotkaniu reprezentant Demokratycznej Republiki Konga opowiedział o kulisach tego spotkania, ale także o wsparciu otrzymanym od menedżera Młotów Davida Moyesa. 

100 występów w koszulce Młotów 

– Jestem szczęśliwy, że osiągnąłem bilans 100 meczów dla West Hamu. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele spotkań. Cieszę się z czasu spędzonego w klubie i chcę grać dalej tak samo i reprezentować West Ham United. Staram się wykonywać swoją pracę najlepiej jak tylko mogę, aby pomóc drużynie. 

Zmiana mentalności 

– Nie przegraliśmy i to dobry punkt dla nas. Jesteśmy w dobrym momencie i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą dobrą passę przeciwko Liverpoolowi. Myślę, że mamy teraz inną mentalność. Czuję to. Myślę, że w zeszłym sezonie byśmy ten mecz przegrali. Ale udało się nie przegrać i się z tego cieszę. Musimy nadal utrzymać tą mentalność, być trudnym zespołem do pokonania i wygrywać mecze. 

Wsparcie Davida Moyesa

– Moyes jest dobrym menedżerem. Dużo ze mną rozmawia. Po meczu powiedział mi, że zagrałem bardzo dobrze i mówił mi same dobre rzeczy. Ważne dla piłkarza jest to, że wiesz, że masz wsparcie menedżera. Staram się grać jak najlepiej i odzyskać zaufanie. W tej chwili gram o to, aby utrzymać miejsce w pierwszym składzie i mam nadzieję, że pomagam drużynie tak bardzo jak tylko mogę.