Kluby West Bromwich Albion i West Ham United doszły do porozumienia w sprawie Calluma Marshalla, który będzie mógł wrócić do treningów ze swoim macierzystym klubem przez pozostałą część sezonu.

19-letni napastnik z Irlandii Północnej dołączył do WBA 26 stycznia po osiągnięciu imponującego wyniku – 19 goli w tym sezonie dla drużyny Premier League do lat 21 oraz debiutu w seniorskiej drużynie Hammers.

Jego czas w West Bromwich Albion był ograniczony. Marshall spędził na boisku zaledwie 55 minut, sześciokrotnie nie zostając nawet uwzględnionym w składzie i trzykrotnie zasiadając na ławce rezerwowych.

W ostatnich trzech meczach nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Teraz powróci do gry w drużynie West Hamu United Premier League Two, ale wciąż będzie dostępny dla Albion, jeśli będzie taka potrzeba.

Baggies pod wodzą Carlosa Corberana nadal utrzymują piąte miejsce w Championship, ale mogą je stracić, jeśli Norwich City – z którym tracą dwa punkty – wygra w wtorek z Sheffield Wednesday. W związku z tym środowy mecz u siebie z Rotherham United nabiera szczególnego znaczenia dla drużyny z The Hawthorns.

Marshall ma teraz okazję wrócić do formy i być może pomoże West Hamowi United w Premier League Two w walce o lepszą pozycję w lidze. Jego powrót do macierzystego klubu na resztę sezonu może okazać się korzystny dla obydwu stron, dając młodemu zawodnikowi szansę na rozwój i regularne występy na boisku.