We wczorajszym meczu kontrolnym z Cambridge United nie zobaczyliśmy na boisku, Tomasa Soucka oraz Maxwela Corneta. Przedwcześnie plac gry musiał opuścić też Aaron Cresswell. Asystent Davida Moyesa, Mark Warburton w pomeczowym wywiadzie wyjasnił absencję tych graczy.

– Zejście Aarona Cresswella z boiska było zapobiegawcze. To była zimna noc, chłopaki wrócili trzy czy cztery dni temu do pracy, więc miejmy nadzieję, że nic się nie stało. Maxwel Cornet wraca do nas po kontuzji i nie jest daleko dojścia do optymalnej dyspozycji. Tomas Soucek wczoraj czuł się dobrze i trenował bardzo dobrze, ale dziś jakoś dziwnie spał w nocy, przez co miał sztywną dolną część pleców. Nic więcej się nie wydarzyło. To tylko środek zapobiegawczy. Gracze niedawno wrócili do treningów i musimy się bardziej nimi opiekować – powiedział Warburton.

West Ham w najbliższy weekend zmierzy się we Włoszech z Udinese Calcio, a następnie 17 grudnia zagra na Craven Cottage z Fulham. Po tych dwóch sparingach, Młoty wrócą do rywalizacji w Premier League. Pierwsze spotkanie zagrają w Boxing Day z Arsenalem.