Po 18 latach, 550 występach i 62 golach w koszulce West Hamu United, nadszedł w końcu czas, aby Mark Noble oficjalnie zakończył swoją karierę. Zakwalifikowanie się do Europy dwa razy z rzędu i to, co zrobiliśmy już w tym roku w Europie jest wielkim osiągnięciem – powiedział dla whufc.com.

Siódme miejsce w Premier League oznacza że ​Londyńczycy będą mieli kolejną szansę na europejski futbol w przyszłym sezonie – tym razem w Lidze Konferencyjnej UEFA. Noble nie może się doczekać, kiedy rozpocznie się kolejny sezon i będzie mógł obserwować postępy swoich kolegów już z innej perspektywy. Były już kapitan Młotów, mówił o swojej dumie z rozwoju klubu i podziękował wszystkim kibicom za rolę, jaką odegrali w tej pięknej podróży.

Z wielką dumą spoglądamy wstecz na ostatnie dziewięć miesięcy

To mój ostatni dzień jako gracza, więc wcale nie zamierzam być negatywny. To był fantastyczny sezon. W zasadzie fantastyczne dwa sezony… Zakwalifikowanie się do Europy dwa razy z rzędu, jest wielkim osiągnięciem.

Dzisiejszy wynik był trochę rozczarowujący, ale ogólnie jest to dla mnie fantastyczne zakończenie, ponieważ te ostatnie 12 miesięcy były niesamowite. Jak widzieliśmy w zeszłym tygodniu, mogę tylko podziękować fanom, ponieważ kiedy wyszedłem z dziećmi, na stadionie nie było wolnego miejsca, za co jestem niezmiernie wdzięczny.

Brighton przyjęło mnie na mój ostatni mecz naprawdę z wielką klasą

Kończąc moją karierę tutaj w Brighton nawet rozgrzewka była inna. Przyjęcie, które otrzymałem, było najwyższej klasy. Zawsze będę to pamiętał i będę miał słabość do Brighton & Hove Albion, ponieważ wykazali się dzisiaj prawdziwą klasą.

18 lat, które grałem w West Hamie było nie tylko dla mnie

Ten klub będzie tu dłużej niż my wszyscy, więc odejście z moim nazwiskiem tak pięknie uhonorowanym jest dla mnie i mojej rodziny czymś wyjątkowym.

To była niesamowicie trudna decyzja do podjęcia rok temu, ale „odejście z profesjonalnej piłki moich warunkach” i w takim sezonie jak ten, jest niesamowite. Mam nadzieję, że przyjdę obejrzeć wszystkie kolejne mecze drużyny, ale chcę podziękować fanom za ostatnie 18 lat, ponieważ zrobiliśmy to razem.