W rozegranym na London Stadium meczu Soccer Aid For Unicef, zespół World pokonał Anglię po rzutach karnych.

Tak jak pisaliśmy w naszej zapowiedzi, Soccer Aid for Unicef ​​to największym na świecie charytatywny meczu piłki nożnej organizowany przez muzyka Robbiego Williamsa oraz artystę estradowego Jonathana Wilkesa. Inicjatywa ta zebrała już ponad 60 milionów funtów od 2006 roku. W meczu, które jest organizowany raz w roku, występują byłe gwiazdy futbolu oraz znane osobistości show biznesu.

Wyróżnieniem tegorocznego spotkania był występ w reprezentacji Anglii Marka Noble’a, a obok niego mogliśmy oglądać inne znajome twarze: Joe Cole, David James, Teddy Sheringham, Patrice Evra, Robbie Keane, Harry Redknapp czy Steward Downing. Symbolicznym momentem było też założenie opaski kapitana w żółto-niebieskich barwach przez Andriya Shevchenko w zespole reszty świata.

Mecz wygrał zespół World XI w rzutach karnych 4:1 po tym jak w regulaminowym czas gry był remis 2:2, choć oczywiście wynik jest tu sprawą drugorzędną a liczy się szczytna idea. Tegoroczna edycja wydarzenia zakończyła się dużym sukcesem, zbierając ponad 15 milionów funtów.