Kapitan West Hamu United Mark Noble, po raz pierwszy w tym sezonie w Premier League rozpoczął mecz od pierwszych minut na Vicarage Road – strzelił też kluczową trzecią bramkę z rzutu karnego i zapewnił swojej drużynie prowadzenie 3:1 już na początku drugiej połowy.

Drużyna Watfordu nie grała od kilku tygodni, West Ham ma ciężki harmonogram i poprzedni mecz grał dwa dni temu

Brakowało nam Deca i kilku innych graczy. Trzech z naszych czterech obrońców odpadło w ciągu ostatniego miesiąca, więc przybycie tutaj i dzisiejsze zwycięstwo było bardzo ważne. To nasz naprawdę dobry występ, szczególnie w pierwszej połowie.

Dzisiejszy dzień był ważny. Mieliśmy ciężki przebieg meczów, a także słabe wyniki, więc musieliśmy wrócić do zwycięstw, aby utrzymać się w górnej części tabeli. Dzisiaj pomyślałem, że jesteśmy naprawdę dobrzy – zwłaszcza chłopcy, którzy weszli w trakcie spotkania. Poradzili sobie dobrze.

Mieliśmy dużo gier. Jedynym meczem, który nam przełożono, było spotkanie z Norwich. Czasami jednak myślę, że lepiej jest iść dalej i nie mieć żadnych zaległych gier. Dajemy radę – Said Benrahma i Jarrod Bowen grali dwa dni temu, a dzisiaj wyglądali fantastycznie i był to ich dobry występ.

Publiczność była dziś wspaniała – można było to poczuć

Oprócz tych pierwszych pięciu minut, mieliśmy kontrolę nad grą. Rywale wyglądali dość niebezpiecznie w kontrataku, ale  chłopcy kontrolowali grę, pchali się dalej i wygraliśmy ją w dobrym stylu. Watford trochę się poprawił w drugiej połowie i wywarł pewną presję, ale pokonaliśmy ich i to my wywozimy 3 punkty.

Powiedzieliśmy Tomášowi Součkowi, który strzelił naszego pierwszego gola, aby szedł na piłkę

Oczywiście mówię to samo Decowi, kiedy gram z nim, ponieważ jest tak dobry w wysuwaniu się do przodu, jak i ochranianiu tyłów. Powrót Mikeya Antonio daje nam także ogromnego pozytywnego kopniaka. Podsumowując, to był dobry dzień. Teraz mamy kilka dni na regenerację i treningi, zanim zagramy w Crystal Palace.

Fantastycznie było strzelić gola

Był to dla nas ważny gol, ponieważ dał nam dwubramkową przewagę. Wiadomo, że jest to już spore poczucie bezpieczeństwa. Po prostu cieszę się, że trafiłem – mogłem świętować z fanami, bo zdobyliśmy trzy punkty.

David Moyes wniósł ustalony sposób gry

Myślę, że ma niesamowity sposób na nakłonienie graczy do robienia rzeczy, których normalnie nie chcą robić. Myślę, że zmotywował klub i fanów.

Mieliśmy mały spadek, ale każda drużyna przez to przejdzie. Dzisiejszy dzień był dla nas ogromnie ważny – wyjazd do Crystal Palace w sobotę będzie kolejnym wielkim meczem.

Mamy dobry skład zawodników

Chcemy dalej naciskać i sprawić, by gracze, których tu mamy grali jeszcze lepiej. Myślę, że przez większość tygodni jesteśmy solidni w defensywie, mamy dobrych graczy w ataku, którzy tworzą szanse – tak jak dzisiaj – i potrafią strzelać bramki. To niezwykle ważne, że mamy chłopaków, którzy mogą wejść i zdobyć bramki, jak Nicki Vlašić, który jest świetnym człowiekiem. Wszyscy są w stanie wzmocnić nas golami.

Nadal uważam, że możemy grać lepiej – mamy Declana, który wraca w sobotę, Angelo Ogbonnę, Aarona Cresswella i wielkiego Kurta Zoumę. Niestety na niektórych z nich musimy zaczekać dłużej.