Lojalny wobec swojego klubu Mark Noble wyprzedza w statystykach, najdłużej grającego w jednej drużynie zawodnika w Premier League o pięć lat.

Jego czas w West Ham – 17 lat i 2 miesiące – to niesamowite osiągnięcie. Wieloletni kapitan Młotów zostawia Séamusa Colemena daleko w tyle na drugim miejscu. Coleman  grał  dla Evertonu 12 lat i 2 miesiące, Kevin Long jest trzeci – sześć lat za Noblem.

Noble jest urodzony w Canning Town. Od dzieciństwa stał się zwolennikiem West Ham. Grał w Barking Colts, a w wieku 11 lat przeniósł się do akademii Arsenalu. Noble przeszedł do Akademii Hammer i podpisał kontrakt jako bardzo młody zawodnik w 2000 roku. Stał się najmłodszym graczem, jaki kiedykolwiek pojawił się w rezerwowej drużynie West Ham. Miał wówczas 15 lat.

Mark Noble zadebiutował w seniorskiej drużynie w wieku zaledwie 17 lat w Pucharze Ligi w sierpniu 2004 roku. Był to wygrany  2:0 mecz z Southend United. 

Pierwsze spotkanie w Premier League rozegrał przeciwko Blackburn Rovers w sierpniu 2005 roku, wygrywając 3:1. Kapitan rozegrał ponad 500 występów w West Ham.