Właściciele West Hamu bardzo jasno powiedzieli, czego oczekują przede wszystkim od Marka Noble’a, aby zrobił w roli dyrektora sportowego. 

Dziennikarz Dean Jones uważa, że ​​jednym z głównych zadań Marka Noble’a w West Hamie będzie podpisywanie kontraktów z graczami, którzy są zsynchronizowani z wartościami klubu.

Noble obejmie stanowisko nowego dyrektora sportowego West Hamu w styczniu 2023. Wszyscy w klubie i nie tylko, wciąż zastanawiają się, czy Noble odnajdzie się w tej roli i czy odniesie sukces– w końcu jakby nie patrzeć, jest niedoświadczonym człowiekiem w tej konkretnej dziedzinie. Czas pokaże, czy stanie się pełnym sukcesów dyrektorem sportowym na londyńskim stadionie.

Zadanie zostało bardzo jasno określone przez właścicieli – Mark Noble ma ważną pierwszą „misję” 

Według dziennikarza Deana Jonesa, legendarny gracz West Hamu United będzie odpowiedzialny za zapewnienie, że nowe transfery wpiszą się w filozofię klubu

Częścią pracy Marka Noble’a będzie upewnienie się, że wszyscy w zespole, szczególnie nowi gracze, nie mają wątpliwości, co to znaczy grać dla West Hamu. Potem dopiero może zacząć budować swoją rolę dyrektora sportowego według własnych priorytetów.

Jones rozumie, że częścią nowej roli Noble’a będzie informowanie nowo podpisujących zawodników o filozofii obowiązującej w Klubie. Dziennikarz dodał, że poza tymi obowiązkami, weteran będzie mógł dalej rozwijać swoją pozycję według własnego uznania.

Nikt nie zna filozofii i podróży tego klubu lepiej niż Mark Noble i to jest coś, co klub chce utrzymać. Mieli za sobą kilkanaście bardzo udanych lat i nie chcą się rozstawać.

Myślę, że boją się teraz, ponieważ teraz muszą odbudować skład i ukształtować nowych graczy. Istnieje tylko obawa, że ​​gracze, którzy wchodzą, nie do końca rozumieją w jaki sposób dostali się na wyżyny, aby grać np w Lidze Europy.

West Ham jest obecnie klubem w kryzysie – jesteśmy uwikłani w walkę o utrzymanie, zaledwie po siedmiu meczach nowego sezonu Premier League. David Moyes musi więc szybko zmienić sytuację na boisku.

Żaden z graczy nie zdołał do tej pory sprostać oczekiwaniom, co wywarło presję na menedżera, ponieważ drużyna ma tylko cztery punkty z pierwszych siedmiu meczów.

Jeśli Noble zdoła uporządkować sprawy transferowe klubu, pomoże to drużynie masowo iść do przodu, a fani będą mieć nadzieję, że ich były kapitan spełnia oczekiwania.   

Wygląda więc na to, że Mark Noble ma wysoko postawione zadanie, gdy za trzy miesiące obejmie stanowisko dyrektora sportowego Młotów.