Wczorajszy domowy mecz z Leicester City był ostatnim spotkaniem w roli szkoleniowca West Hamu dla chilijskiego trenera, Manuela Pellegriniego. Słaba postawa od dłuższej części sezonu i feralna passa braku wygranej na własnym boisku od września, doprowadziły do jednoznacznej sytuacji dla zarządu Młotów.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez klub możemy przeczytać, że David Sullivan, David Gold, a także reszta zarządu, chcieli złożyć serdeczne podziękowania dla Manuela Pellegriniego za jego wkład w rozwój drużyny ze wschodniego Londynu i „służbę” jako szkoleniowiec The Hammers przez okres 18 miesięcy.

Sullivan powiedział:

– „Z wielkim rozczarowaniem podjęliśmy tę decyzję. Manuel jest dżentelmenem i praca z kimś pokroju jego kalibru była prawdziwą przyjemnością.

  – „Jednak stało się jasne, że konieczna jest zmiana, aby klub powrócił na właściwe tory, zgodnie z naszymi ambicjami w tym sezonie. Uznaliśmy, że konieczne jest podjęcie działań teraz, aby dać nowemu menedżerowi możliwie najwięcej czasu na osiągnięcie tego celu.

66-letni szkoleniowiec prowadził West Ham oficjalnie od maja 2018 roku. W 64 meczach, w których zasiadał na ławce trenerskiej Młotów odniósł 24 wygrane, 11 remisów oraz 29 porażek. Średnio na mecz zdobywał 1.3 punktów.

Jako redakcja oficjalnego fanklubu West Hamu pragniemy również podziękować Manuelowi za całą pracę włożoną w drużynę West Hamu. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.