West Ham będzie musiał być w najlepszej formie, gdy wyjdzie na boisko, aby zmierzyć się z liderami Premier League Manchesterem City. Młoty podejdą do spotkania zapewne próbując umocnić swoje miejsce w pierwszej czwórce

Podopieczni Pepa Guardioli wchodzą do gry po 19 zwycięskich meczach we wszystkich rozgrywkach, ale Hammers wygrali siedem z dziewięciu ostatnich spotkań Premier League.

Młoty mają najlepszych pomocników w lidze i prawdopodobnie na świecie w postaci Declana Rice i Tomasa Soucka. Ich dominacja w defensywie i kontrolowaniu piłki jest przyczyną świetnej formy zespołu i dużego skoku w tabeli w tym sezonie.

Jesse Lingard ma nadzieję, że drużyna Davida Moyesa sprosta wyzwaniu

W tej chwili jesteśmy bardzo pewni siebie i przystępujemy do każdego meczu w pełni skoncentrowani na zdobyciu trzech punktów, bez względu na to, jak to zrobimy –  powiedział Lingard.

Jesteśmy zespołem, który lubi iść do przodu – potwierdził. My też lubimy naciskać, więc możemy w pewnym sensie wnieść tę energię i zmusić niejako przeciwników do popełnienia błędów.

Wiadomości drużynowe

Menedżer West Ham United, David Moyes, z pewnością nie będzie miał Angelo Ogbonny i od dawna nieobecnego Arthura Masuaku.

Nie wiadomo, czy Andriy Jarmolenko będzie w stanie wrócić do gry po kontuzji kolana doznanej w piątej rundzie Pucharu Anglii z Manchesterem United na początku tego miesiąca.

Pep Guardiola ma tylko jeden problem z kontuzją, holenderski obrońca Nathan Ake nie będzie dostępny.

Ben Johnson jest ugruntowanym członkiem pierwszego zespołu

Jego wszechstronność sprawiła, że ​​w tym sezonie obsadzał oba skrzydła obrońców i nie może się doczekać, aby ponownie zagrać z drużyną  Pepa Guardioli.

Miałem kilka spotkań z Man City – oczywiście debiutowałem, potem grałem przeciwko nim w przedsezonowym meczu w Chinach i chcę się znowu zaangażować w sobotę.

Granie z najlepszymi graczami Manchesteru City było po prostu wspaniałym doświadczeniem, a oni są teraz w podobnej formie. To szalone, że to było dokładnie dwa lata temu! Czas minął tak szybko i lubię myśleć, że jestem teraz bardziej dojrzałym i lepszym graczem pod względem wszystkich doświadczeń, przez które przeszedłem.

Wiemy, że to będzie ciężki mecz, ponieważ zagramy przeciwko najlepszej drużynie, ale naprawdę czujemy, że możemy z nimi walczyć – powiedział. W tym sezonie Premier League przypomina bardziej mistrzostwa w których każda drużyna może pokonać każdego.

Jesteśmy podekscytowani, ponieważ wszyscy gracze chcą zmierzyć się z najlepszymi na świecie i zagrać w wielkich meczach, więc nie możemy się doczekać, kiedy udamy się na ich stadion i staniemy z nimi twarzą w twarz.