Nowy selekcjoner piłkarskiej Reprezentacji Polski, Paulo Sousa ogłosił powołania na marcowe mecze kadry w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Na zgrupowaniu w Warszawie stawi się bramkarz West Ham United, Łukasz Fabiański.

Paulo Sousa powołał ostateczną grupę piłkarzy na najbliższe spotkania Reprezentacji. Wcześniej selekcjoner przedstawił znacznie szerszą listę zawodników – dziś to już tylko 27 nazwisk.

Rozmawiałem ze Szczęsnym i Fabiańskim. Chcę wprowadzić element stabilizujący na tej pozycji. Cała kadra tego potrzebuje. Cieszymy się, że mamy tak dobrych bramkarzy. Zaczniemy od Szczęsnego. Każdy z bramkarzy ma inną charakterystykę, wiec musimy się przyjrzeć i dostosować w późniejszym etapie naszej pracy obsadę, do tego co będzie działo się na boisku – mówił na konferencji selekcjoner.

Powołanie Fabiańskiego nie wzięło się znikąd – wciąż ma szanse, aby to on został „1”

Łukasz jest naprawdę dobrej formie i to dobrze. Wrócił do swoich najwyższych umiejętności w ważnym momencie dla drużyny – powiedział David Moyes. Niezwykłe jest to, jak dobrze Fabiański nadal gra. Oczywiście bramkarze mogą grać na najwyższym poziomie znacznie dłużej, ale Fabiański rzadko był lepszy niż obecnie.

Jeśli West Ham zamierza utrzymać tak wysoki poziom, to z  pewnością nie będzie wątpliwości, że Fabiański odegra w drużynie bardzo ważną rolę w przyszłym roku.