W dość niekonwencjonalny sposób poinformowano dzisiaj o powołaniach Reprezentacji Polski na EURO 2020 – pojawił się film o tajemniczym tytule. Widzimy na nim obraz pulpitu, na którym znajdują się pliki – rozmówki polsko-portugalskie  i plan zgrupowania UEFA EURO 2020 oraz kilka nazwisk „zaproszonych” zawodników.

Paulo Sousa potwierdził powołania oraz przedstawił szczegóły zgrupowania. Na liście znajduje bramkarz West Hamu United – Łukasz Fabiański.

Polacy rozpoczną 24 maja obóz w Opalenicy, gdzie zaczną się przygotowania do Mistrzostw Europy. Piłkarze będą trenować na boiskach w okolicach Hotelu Remes. Bazą reprezentacji podczas turnieju będzie Sopot – gracze udadzą się tam 9 czerwca, prosto z Opalenicy.

Wcześniej Polacy zmierzą się w meczach towarzyskich  – 1 czerwca we Wrocławiu z Rosją, a 8 czerwca w Poznaniu z Islandią. Spotkania te odbędą się w reżimie sanitarnym z udziałem  publiczności.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca. Polacy zagrają w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).