Reprezentacja Brazylii pożegnała się z Mundialem. W ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Katarze Canarinhos przegrali z Chorwatami po rzutach karnych.

Brazylia odpadła z Mistrzostw, mimo że prowadziła zaledwie kilka minut przed końcem dogrywki w ćwierćfinałowym starciu z Chorwacją, która awansowała do finałowej czwórki w drugim turnieju z rzędu.

Pomocnik West Hamu stał się dopiero drugim z sześciu reprezentantów West Hamu, który opuścił turniej po tym, jak jego drużyna przegrała z chorwackim zespołem po rzutach karnych 4:2.

W tym meczu w zwycięskim teamie znalazł się inny gracz Młotów – Nikola Vlasic, który jest obecnie wypożyczony na cały sezon do Torino. To on prawdopodobnie znajdzie się w składzie półfinałowego meczu, po strzeleniu pierwszego rzutu karnego dla Europejczyków.

Paqueta wykonał podanie, które doprowadziło do pierwszego gola Neymara w pierwszej części dogrywki

Brazylijczyk był bardzo zaangażowany w grę i dwukrotnie bliski strzelenia otwierającego gola. Najpierw trafił w światło bramki z bliskiej odległości, jednak Livakovic obronił akcję z powietrza. Po niedługim czasie ponownie Paqueta strzelił z krawędzi pola karnego, ale także strzał został obroniony.

Barzylijski zawodnik West Hamu dołącza do Thilo Kehrera z Niemiec jako gracz, który odpadł z rywalizacji w tym największym piłkarskim turnieju. Declan Rice (Anglia), Alphone Areola (Francja) i Nayef Aguerd (Maroko) jutro będą walczyć o miejsce w półfinale.

Maroko zmierzy się z Portugalią o 16:00, a Anglia z Francją o 20:00.