Tony Gale ze Sky Sports przewiduje, że gwiazda West Ham United Lucas Paqueta może pójść ścieżką Declana Rice’a i opuścić London Stadium na rzecz Arsenalu.

26-latek po raz kolejny w tym sezonie błysnął formą, zdobywając pięć goli i pięć asyst w 26 występach we wszystkich rozgrywkach w drużynie Davida Moyesa. Wywołało to wiele spekulacji na temat jego przyszłości.

Paqueta cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony Manchesteru City podczas letniego okienka transferowego. Ekspert Sky Sports Gale uważa, że ​​może odnieść sukces na Etihad Stadium, otoczony lepszymi graczami. Poradził mu jednak, aby zamiast tego przeszedł do Arsenalu.

Paqueta 2

„Myślę, że może być zawodnikiem najwyższej klasy, gdyby poszedł do Man City. Zobaczyłbyś go na innej pozycji. Miałby więcej możliwości pokazania swoich zalet, np. utrzymania piłki, ktore jest fenomenalne. Gdyby przeszedł do Arsenalu lub Man City, jego gra uległaby poprawie, ponieważ miałby wokół siebie lepszych zawodników, co przełożyłoby sie na więcej podań i więcej opcji.

Potrzebna duża opłata

Bez względu na to, gdzie Paqueta trafi w przyszłości, wyciągnięcie go z West Hamu będzie wymagało dużej opłaty, biorąc pod uwagę jego doskonałą formę w tym sezonie. Był jednym z najlepszych zawodników The Hammers i jednym z najlepszych graczy Premier League.

Paqueta 3

26-latek ma niesamowite zdolności techniczne i udowodnił, że potrafi zrobić różnicę w srodku pomocy drużyny Davida Moyesa. Naturalnym więc jest , że drużyny znajdujące się wyżej w piłkarskiej hierarchii Premier League będą wypatrywały jego transferu.

Mając wokół siebie lepszych graczy na Etihad lub Emirates, prawdopodobnie pokazałby nowy, wyższy poziom. Jednak kibice West Hamu nie chcą, aby w najbliższym czasie opuscił on klub.

Miejmy nadzieję, że będzie grał w bordowo-niebieskich barwach jeszcze przez jakiś czas, ponieważ niewiele wskazuje na to, że opuści London Stadium w styczniowym okienku. W najgorszym przypadku West Ham straci go pod koniec sezonu.