Minionej nocy w mediach zaczęły pojawiać się wieści, jakoby Manchester City rozpoczął rozmowy z West Hamem w sprawie transferu Lucasa Paquety. Pep Guardiola jest rzekomo wielkim fanem umiejętności Brazylijczyka i chętnie widziałby go u siebie w zespole.

Lucas Paquetá przeniósł się do West Hamu latem 2022 roku z francuskiego Olympique Lyon za około 52 miliony funtów – piłkarz stał się więc najdroższym dotychczasowym zakupem The Hammers, bijąc o około 7 milionów rekord ustanowiony w 2019 roku przez Sébastiena Hallera. Jego początki nie były łatwe, ale z czasem stał się kluczową postacią dla układanki Davida Moyesa. W sezonie 2022/23 Paquetá wyszedł na boisko w sumie 41 razy, a w tym czasie udało mu się strzelić 5 bramek i 7 razy asystować.

Dobre występy 25-latka nie poszły na marne. Okazuje się, że jego usługami zaczęły się interesować topowe ekipy, takie jak PSG czy Manchester City. Co więcej, przedstawiciele mistrza Anglii wysłali już nawet pierwszą ofertę, która oscyluje w granicach 70 milionów funtów. West Ham z miejsca odrzucił tą ofertę, tłumacząc że zawodnik nie jest na sprzedaż. Mimo to coraz więcej źródeł podaje, iż w przypadku pojawienia się nowej, ulepszonej propozycji Młoty faktycznie rozważą sprzedaż Paquety.

Sytuacja z pewnością nie napawa fanów The Hammers optymizmem, ale uspokajać może fakt, że obecna umowa Brazylijczyka obowiązuje do 2028 roku. Ponadto, The Citizens sprowadzili również Mateo Kovačicia, dlatego po odrzuceniu tej i kolejnych ofert mogą uznać, że linia pomocy w ich ekipie jest już obsadzona. Sprawa jest rozwojowa.