Szkoleniowiec Sevilli FC Julen Lopetegui wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej starcie jego podopiecznych z West Hamem United w ramach rozgrywek Ligi Europy. Menadżer Andaluzyjczyków docenia warsztat Davida Moyesa i przestrzega, że to nie będzie łatwy mecz dla jego podopiecznych. 

– Moja drużyna jest podekscytowana i nie może się doczekać na starcie z najbardziej skomplikowanym oponentem – najlepszą drużyną fazy grupowej oraz ekipą walczącą o czwarte miejsce w Premier League. Wiemy, jak silna jest to liga. Zespół, który niedawno był na ostatnim miejscu w tabeli potrafił wykupić prawego obrońcę mistrza Hiszpanii, a także podbiera nam naszych piłkarzy – to tak dla perspektywy, by podkreślić moc angielskich rozgrywek. 

– Atmosfera i wsparcie naszych fanów będą kluczowe. Potrzebujemy tego. Kibice zdają sobie sprawę z wagi tego starcia i pomogą nam w rywalizacji z West Hamem. Nie ważne ilu kibiców z wysp przybędzie na to spotkanie, wierzę, że nasi fani naładują nas pozytywną energią. 

– Wielu zawodników jest niedostępnych – nawet nie próbuję ich zliczyć, tak duża to liczba. Najważniejsi są teraz gracze, którzy mogą wystąpić, a nie ci, którzy zostają w domu. Wierzymy w naszych chłopców i liczymy, że dadzą sobie radę z tym jakże trudnym zadaniem. Rywalizujemy na wielu trudnych frontach, a do tego przed nami jeden z najbardziej skomplikowanych oponentów, jednak wierzymy, że uda nam się wygrać.

– W piłce nożnej nie ma faworytów. Mówiłem już wcześniej w jakiej lidze występuje West Ham i na jakim poziomie oni grają. Rywalizują o czwarte miejsce w Premier League. Ich pragnienie zwycięstwa będzie tak samo wysokie jak ich entuzjazm. Mam nadzieję, że pokonamy ich na boisku. 

– Są kompletni. Grają na różne sposoby, wysoko podchodzą do swoich rywali i ich naciskają. Dysponują silną wyjściową jedenastką i niesamowitym napastnikiem. Na szczęście Bowen jest kontuzjowany, ale mają innych świetnych graczy, jak Benrahma, Lanzini czy Fornals. W obronie mają Zoumę i Dawsona. Rozmawiamy tu o drużynie grającej na bardzo wysokim poziomie i dysponującą różnymi sposobami na rozwiązywanie swoich problemów. Praktycznie zabraknie im tylko Bowena.