Kolegium sędziowskie, składające się z pięciu ekspertów z dziedziny architektury z całego świata postanowiło przyznać pierwsze miejsce w konkursie „Stadion Roku 2016” London Stadium! 

W konkursie organizowanym przez fachowy magazyn „Stadium DB”, Stadion Olimpijski pokonał między innymi niedawno zmodernizowane Vodafone Arena czy najnowszy obiekt FK Krasnodaru.

Co warte odnotowania – nowy dom West Hamu jako jedyny nominowany obiekt zdobył maksymalną liczbę punktów (10/10) w dwóch z trzech kategorii: wrażenie wizualne, relacje z sąsiadującą zabudową oraz innowacja.

Robert Mankin, który zasiadał w komisji uzasadnił swój wybór: Pomimo faktu, iż transformacja obiektu zajęła dużo czasu, należy zaznaczyć, że to bardzo dobry przykład adaptacji dziedzictwa olimpijskiej infrastruktury. Rezultaty wyglądają świeżo, a integracja z istniejącym już Parkiem Olimpijskim została przeprowadzona bardzo dobrze.

Przemysław Kaczkowski, jeden z jurorów ocenił: Super-lekka konstrukcja zadaszenia, mądre zastosowanie iluminacji świetlnych i jednoczesna elastyczność stadionu złożyły się na to inżynieryjne arcydzieło. Wnętrze obiektu jest imponujące i dobrze rozpoznawalne.

Od momentu przenosin na Stadion Olimpijski upłynęło już sporo czasu, jednak nie przeszkodziło to Młotom na wypełnienie obiektu charakterem i historią. Na London Stadium fani byli świadkami kilku świetnych występów piłkarzy w bordowo-błękitnych trykotach oraz niesamowitych bramek, jak choćby strzał przewrotką Andy’ego Carrolla.

Nasz nowy dom pochwalił także Slaven Bilić: To świetna informacja dla London Stadium, że będzie rozpoznawany jako Stadion Roku 2016. Trzeba pochwalić ogrom pracy, jaki został włożony w to, by nowy dom West Hamu United był jednym z najbardziej znanych obektów na świecie. Z trzecią, co do wielkości pojemnością stadionu w Premier League pokazujemy, jak wielkie ambicje ma nasz klub i myślę, że fani mogą z podniesionymi głowami patrzeć ku przyszłości.