Nowy dom West Hamu United – London Stadium jest jednym z dziesięciu obiektów nominowanych do nagrody Stadionu Roku! Decyzję podejmie ciało komisyjne, składające się z pięciu specjalistów z dziedziny architektury z całego świata. Można też wziąć udział w głosowaniu fanów. 

Stadion Olimpijski doszedł do ostatniej fazy konkursu na Stadion Roku. Jest jednym z dziesięciu aren sportowych (na łączną ilość 29), które zostały wybudowane lub zmodernizowane w ostatnich dwunastu miesiącach. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości podczas naszego domowego meczu z Chelsea, czyli 6 marca.

London Stadium jest jedynym brytyjskim obiektem, który doszedł do finałowej dziesiątki, jednakże nie jedynym biorącym udział w konkursie w ogóle. W przegranym polu zostały obiekty Ashton Gate, na którym swoje spotkania rozgrywa Bristol oraz zmodernizowany Windsor Park w Belfaście.

Dotychczas na nowym obiekcie dzierżawionym przez West Ham United odbyły się spotkania Rugby League, Puchar Świata Rugby Union, mitingi lekkoatletyczne, wyścigi motorowe oraz dwanaście meczy Premier League i pięć pucharowych.

Pomimo początkowej niechęci fanów do nowego domu, London Stadium powoli nabiera swojego charakteru i zapisuje się na kartach historii. Przykładem jest chociażby fantastyczny mecz Młotów w EFL Cup, kiedy to podopieczni Slavena Bilicia wyeliminowali Chelsea. Należy do tego dodać fantastyczną bramkę strzeloną nożycami przez Andy’ego Carrolla i nie tylko.

Obecność w tak wąskim gronie nominowanych napawa dumą, jednak będzie bardzo trudno o zdobycie pierwszego miejsca. Stadion Olimpijski będzie musiał powalczyć z takimi gigantami jak Hard Rock Stadium – dom drużyny futbolu amerykańskiego Miami Dolphins, Vodafone Stadium Besiktasu czy stadion FK Krasnodaru.

Swój głos w głosowaniu kibiców można oddać tutaj.