Sezon czas zacząć! Do prawdziwych emocji zostało jeszcze trochę czasu, jednak już w czwartek Młoty zagrają pierwszy mecz „o coś” w tym sezonie. Wszyscy spodziewamy się gładkiej wygranej, jednak pamiętajmy jak wyglądały eliminacje do Ligi Europy w ubiegłym roku. 

Kim jest nasz przeciwnik?

Słoweńska drużyna NK Domzale awansowała do Ligi Europy dzięki zajęciu trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Klub został założony w 1921 roku i jest jednym z najstarszych w Słowenii. NK Domzale mistrzostwo kraju zdobywało dwukrotnie: w sezonach 2006/07 i 2007/08.

Aby znaleźć sięw trzeciej rundzie kwalifikacyjnej, nasz rywal musiał pokonać takie drużyny jak Lusitans (nasz rywal z zeszłego roku) i Shakhtyor Soligorsk (Białoruś).

Sytuacja kadrowa

Nie skupiajmy się jednak zbyt dużo na rywalu. Taka drużyna jak West Ham musi wygrywać tego typu spotkania nawet składem rezerwowym. Slaven Bilić będzie mógł jednak mocną jedenastkę oraz przetestować kilkoro nowych nabytków.

Ze składu niestety wypadł Aaron Cresswell, który nabawił się kontuzji w meczu towarzyskim. W meczu z NK Domzale nie zobaczymy Dimitri’ego Payeta, Jamesa Collinsa i Angelo Ogbonny. Wszyscy trzej odpoczywają jeszcze po Euro 2016.

Urazu nabawił się także Manuel Lanzini. Kogo w takim razie zobaczymy na boisku?

Sofiane Feghouli, Gokhan Tore i Havard Nordtveit będą mogli zaliczyć swoje debiuty w barwach West Hamu (w meczu o stawkę). Do kadry wrócił także Reece Oxford po tym jak reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy U-19 w Niemczech.

Transmisja

Mecz będzie transmitowany przez kanał BT Sport 2. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45 czasu polskiego.