Wszystko wskazuje na to, że uraz Lucasa Paquety nie jest poważny tak przypuszczano i może wrócić do gry wcześniej niż przewidywano. Do gracza przyleci też lekarz reprezentacji Canarinhos.

Według portalu C&H, nie doszło do żadnych złamań w ramieniu Brazylijczyka i być może będzie gotowy do gry już w meczu z Bournemouth – w najbliższy poniedziałek. Oczywiście czas pokaże czy będzie tak dobrze, ale klub jest dobrej myśli. Biorąc pod uwagę najnowsze wieści to Paqueta może być dostępny dla Davida Moyesa wcześniej niż prognozowano.

– Gracz ma nadwyrężone ramię i górnej części klatki piersiowej, które powoduje ból i obrzęk. Okres odpoczynku może okazać się odpowiedzią – czytamy na stronie Claret & Hugh.

Brazylijski Związek Piłki Nożnej w trosce o swojego pomocnika wysyła do Londynu lekarza, Rodrigo Lasmara – informuje UOL. Lekarz ma osobiście sprawdzić stan zdrowia Paquety i zdać raport selekcjonerowi, Tite. Brazylia jest jednym z faworytów zbliżających się Mistrzostw Świata, a zawodnik West Hamu odgrywa w niej znaczącą rolę.

Lucas Paqueta rozegrał dotychczas 10 spotkań w koszulce Młotów. Zaliczył dwie asysty – obie przy trafieniach Gianluki Scamacci.