To był bardzo żywiołowy początek 12. kolejki Premier League. Na Elland Road West Ham United wygrało z Leeds United 2:1. Prowadzenie gospodarzom w 6. minucie dał Mateusz Klich, ale okazało się to trafieniem honorowym.

Angielskie media wczorajszego wieczoru oceniły wszystkich graczy, którzy spędzili na boisku przynajmniej część spotkania.

Łukasz Fabiański – 8

Bramkarz był bezradny wobec karnego w pierwszej połowie, ale nadrabiał to swoim występem do końca wieczoru. Pierwsze podejście do karnego zostało obronione przez Polaka. Za drugim razem już się nie powiodło. Zrobił ważny ruch obronny również po główce Rodrigo. Doszedł do siebie wystarczająco dobrze i od tego czasu utrzymał wszystko pod kontrolą.

Vladimir Coufal – 7

Tempo pracy i energia obrońcy były niezrównane przez wielu graczy na boisku, a jego zdolność do utrzymania piłki i przesunięcia jej do przodu stopniowo stanie się dla nich atutem.

Fabian Balbuena – 7

Był bliski zdobycia bramki w trakcie tego spotkania i był raczej solidny defensywnie. Nigdy nie wyglądał na zbyt zaskoczonego napastnikami z Leeds i stawiał im czoła.

Angelo Ogbonna – 7

Środkowy obrońca miał kilka chwiejnych chwil w tym meczu. Zwiększył swoją pracę, gdy miało to znaczenie i zdobył zwycięzkiego gola w drugiej części spotkania.

Aaron Cresswell – 7

Gał w swojej naturalnej roli bocznego obrońcy i spisał się wyjątkowo dobrze. Nie pozwolił skrzydłowym na swobodne wbiegnięcie za plecami, a także znakomicie dośrodkował piłkę Ogbonnie do bramki.

Jarrod Bowen – 7

Doskonała realizacja fragmentów gry. Podejmowanie decyzji może być lepsze, ale zawsze stanowił zagrożenie.

Declan Rice – 8

Anglik prowadził drużynę na środku boiska, dokonując wielu kluczowych przechwyceń, aby zdezorientować zawodników Leeds. Zapewniał solidną ochronę.

Tomas Soucek – 9

Utrzymywał piłkę w ruchu i pracował w rdzeniu zespołu. Gra przeciwko Czechowi musi być absolutnym koszmarem. Nigdy nie przestaje biegać i jest ciągłym zagrożeniem, gdy dostanie się do pola. Żadnych szans na zatrzymywanie go przed bramką.

Pablo Fornals – 6

Zmarnował coś, co wyglądało na wspaniałą okazję w drugiej połowie i był tylko widzem dla najlepszych fragmentów tego spotkania. Zarówno jego wydajność, jak i ogólna gra piłką wymagają znacznej poprawy.

Said Benrahma – 7

Bardzo pewny pierwszy start w Premier League. Mógłby być bardziej celny w swoich strzałach. Letni  transfer był niewątpliwie najjaśniejszą iskrą do ataku Młotów. W kilku przypadkach był bliski trafieniu do bramki. Wyglądał również na energicznego i pewnego siebie.

Sebastien Haller – 5

Wysoki napastnik nie miał najlepszego meczu w barwach Młotów, a Moyes z niecierpliwością będzie czekał, aż Michail Antonio wróci do pełnej sprawności. Trudna noc dla Hallera – ciężko pracował, ale marnował dobre szanse i zbyt często zawodził.