Leeds United w poniedziałkowy wieczór urwało punkty Liverpoolowi. Dzięki temu The Reds nie przeskoczyli w tabeli stołecznych Młotów. Zespół Davida Moyes przynajmniej do wtorkowego wieczoru będzie na czwartym miejscu.

Podopieczni Jurgena Kloppa mieli szansę wyprzedzić West Ham. Do przerwy wszystko szło zgodnie z planem, bo piłkarze z Anfield prowadzili 1:0, po trafieniu Sadio Mane. W drugiej połowie obraz gry się zmienił i to Pawie dochodziły do klarowniejszych sytuacji. W końcówce spotkania dopięli swego i po trafieniu Diego Llorente doprowadzili do remisu 1:1.

Do zmian w ligowej tabeli może dojść we wtorek. Wówczas Chelsea zmierzy się na Stamford Bridge z Brighton & Hove Albion. Każda zdobycz punktowa wzniesie The Blues na czwarte miejsce. Dla West Hamu najlepszym wynikiem byłaby wygrana Mew.