W piątek o godzinie 13 odbyło się losowanie trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. West Ham United w tej fazie rozgrywek zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Szachtior Soligorsk (Białoruś) oraz NK Domżale (Słowenia). Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1. Rewanż w najbliższy czwartek w Słowenii. 

W pierwszym meczu pomiędzy tymi dwoma zespołami padł remis 1:1. Dla gospodarzy z Białorusi bramkę strzelił Nikola Ignjatijević, a wyrównał Dejan Trajkovski. Drugie spotkanie odbędzie się 21 lipca o godzinie 20:30 na boisku w Słoweńców.

Pierwotnie pierwsze spotkanie ma się odbyć w Londynie 28 lipca, a rewanż na Młoty zagrają na wyjeździe 4 sierpnia. Nasz klub jednak złożył oficjalną prośbę do UEFA by zmienić gospodarza pierwszego spotkania. Wszystko spowodowane jest przeprowadzką Młotów na Stadion Olimpijski.

Szachtior Soligorsk powstał w 1961 roku. Drużyna jest prowadzona przez byłego napastnika tego klubu Sierhieja Nikifarenkę. W poprzednim sezonie zespół zajął trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej na Białorusi. W pierwszej rundzie Szachtior wyeliminował Runavik (Wyspy Owcze) w dwumeczu 7:0. Stadion tego klubu może pomieścić 4200 osób.

NK Domżale powstał w 1921 roku. Miasto leży u podnóża Alp w środkowej Słowenii. Klub zajął trzecie miejsce w poprzednim sezonie słoweńskiej ligi. Stadion Sports Park może pomieścić 2813 widzów. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Słoweńcy pokonali rywala Młotów z 2015 roku FC Lusitanos (Andora).

Slaven Bilic mając w pamięci zeszłoroczną porażkę West Hamu z Astrą Giurgiu powiedział: „Musimy podejść do tego dwumeczu poważnie. Jesteśmy wystarczająco dobrzy by go wygrać”