Daily Mail na swoich łamach donosi o potencjalnym transferze Ennera Valencii. Zainteresowanie zawodnikiem Młotów ma przejawiać Lazio. Klub ze stolicy Włoch musi przygotować się na wydatek rzędu 12 milionów funtów – bowiem tyle za swojego zawodnika oczekują Anglicy. 

Według angielskiej gazety Rzymianie chcą wypożyczyć 26-latka na sezon. W umowie miałaby znaleźć się również zapis o wykupieniu reprezentanta Ekwadoru po okresie wypożyczenia – opiewająca na 10 milionów funtów. Choć włodarze Młotów oczekują oferty na poziomie 12 milionów. Mimo to londyńczycy mogliby przystać na warunki Włochów. Klub nie jest zadowolony z postawy i osiągnięć Ennera i nie zamierza mu utrudniać poszukiwania nowego klubu. W gronie zainteresowanych wymienia się również Trabzonspor i Galatasaray.

W minionym sezonie reprezentant Ekwadoru rozegrał jedynie 19 meczów w Premier League strzelając przy tym cztery bramki i dwukrotnie asystując. Do West Hamu przybył w 2014 roku z meksykańskiej Pachucy za 15 milionów euro. Został tym samym najdroższym piłkarzem w historii ligi meksykańskiej. Został pierwszym Ekwadorczykiem w historii londyńskiego klubu. Łącznie w koszulce Młotów rozegrał 51 spotkań.