Udany powrót Manuela Lanziniego do gry po ciężkiej kontuzji został nagrodzony. Pomocnik Młotów otrzymał powołanie od selekcjonera reprezentacji Argentyny i byłego zawodnika West Hamu Lionela Scaloniego na najbliższe mecze towarzyskie z Wenezuelą i Maroko.

Argentyńczyk rozegrał w tym sezonie tylko 148 minut, ale Scaloni bardzo wierzy w Jewela i wysłał mu powołanie na najbliższe mecze. Manu dotychczas rozegrał cztery mecze w kadrze Albiceleste.

– To wiele dla mnie znaczy, ponieważ moim celem jest ponownie znaleźć się w reprezentacji. To moje marzenie i myślę, że wszyscy piłkarze chcą grać w swojej drużynie narodowej. Pracuję ciężko, aby dobrze grać dla West Hamu, a kiedy będę grał dobrze dla West Hamu to myślę, że będę miał okazję zagrać w kadrze – powiedział Lanzini po meczu z Newcastle.

Pierwsze spotkanie Argentyńczycy zagrają 22 marca w Madrycie z Wenezuelą. Cztery dni później staną naprzeciw Maroka w Tangerze.

26-latek ma również nadzieję, że znajdzie się w kadrze na zbliżający się turniej Copa America, który odbędzie się w Brazylii.