Lanzini: Declan Rice może być lepszy niż Javier Mascherano

Zdaniem Manuela Lanziniego Declan Rice może stać się w przyszłości lepszym piłkarzem niż Javier Mascherano. Argentyńczyk grał u boku obu zawodników i jest pod wrażeniem postępów, które w ostatnim czasie zrobił młody gracz West Hamu.

– Declan jest dla mnie bohaterem drużyny. Jest bardzo młodym zawodnikiem, ale wygląda tak jakby rozegrał już 200 meczów. On jest niesamowity. Lubię z nim grać, ponieważ gra dobrze z piłką przy nodze i ma duże zdrowie do grania. Myślę, że może stać się jednym z najlepszych piłkarzy w Premier League – wyznał Jewel.

– On jest bardzo podobny w grze do Javiera Mascherano. Grałem z Mascherano i jest on bardzo dobrym piłkarzem. Declan ma 20 lat i myślę, że jak nadal będzie się tak rozwijał i będzie w pełni skoncentrowany na tym co robi to myślę, że może być lepszy niż Mascherano. 

Rozgrywający Młotów zabrał także głos na temat swojej postawy i powrotu do zdrowia po bardzo poważnej kontuzji kolana.

– Czuję się teraz dobrze i czuję się szczęśliwy. To była długa kontuzja, nie grałem przez osiem miesięcy i to było trudne dla mnie, ale teraz czuję się dobrze i jestem blisko gry na 100%, więc cieszę się z tego. 

– Kolano jest silne. Nie mam żadnego obrzęku, co jest dobre i oczywiście jestem podekscytowany powrotem do gry po tak długiej przerwie. Zagrałem pierwsze 90 minut i byłem poddenerwowany, ale teraz czuję się szczęśliwy. 

– Myślę, że zajęcie siódmego miejsca jest możliwe, to tylko cztery punkty straty. W Premier League wszystko jest możliwe, a naszym ostatecznym celem jest zajęcie siódmego miejsca – zakończył były piłkarz River Plate.