Kurt Zouma zmierzy się jutro ze swoim byłym klubem. West Ham United będzie gościł na London Stadium liderów Premier League, Chelsea. Obrońca troszczy się o to, aby pomóc swojej drużynie zakończyć gorszą passę (trzy mecze bez wygranej) i odbić się po rozczarowującej stracie bramki w końcówce środowego spotkania z Brighton & Hove Albion.

West Ham świetnie sobie radził od czasu letniego przybycia Zoumy ze Stamford Bridge (Zouma wystąpił dla Blues 151 razy i zdobył z nimi dwa tytuły Mistrza Premier League w ciągu siedmiu sezonów).

Po remisie z Brighton jest motywacja, aby wrócić na zwycięską drogę

Chcieliśmy wygrać poprzedni mecz. Wszyscy jesteśmy rozczarowani wynikiem, ale i tak zdobyliśmy punkt. Z tego musimy się cieszyć. Nie możemy stracić koncentracji, ponieważ mamy już kolejne bardzo ważne spotkanie przed sobą. Naszym celem jest wygranie jak największej liczby gier. Wiemy, że mamy jakość w zespole, najlepszych graczy  i menedżera, który bardzo nam pomaga i daje nam wszystkie wskazówki, za którymi musimy podążać.

Będą chwile, kiedy nie wygramy – nie osiągniemy zamierzonego wyniku lub takiego, na który rzeczywiście zasługujemy. Najważniejsze jest to, że musimy trzymać się razem i dalej robić to, co robimy. Myślę, że dotychczas sezon był świetny – dobrze nam idzie i chcemy iść do przodu, nie oglądając się za siebie.

Mecz z Chelsea

Będzie to w pewien sposób wyjątkowe spotkanie dla mnie, ponieważ byłem tam wiele lat. To jest mecz i jak wszystkie inne mecze, chcę go wygrać dla mojej drużyny.

Chcę pokonać Chelsea, ponieważ chcę pokonywać wszystkich. Gram teraz w West Hamie i cieszę się, że tu jestem. To będzie ciężka gra, ponieważ wiemy, że oni mają dużo siły. My musimy użyć naszych największych atutów, by sprawić im trudność na boisku.

W tym sezonie West Ham ma mocne wyniki w starciach z najlepszymi zespołami u siebie

Powiedziałbym, że praca zespołowa i koncentracja to podstawa. Wszyscy wiedzą, co musimy zrobić. Wiemy, że być może nie będziemy mieć dużego posiadania piłki, ale musimy trzymać się razem i mieć pewność, że walczymy o każdą pierwszą i drugą piłkę. Musimy też zachować ostrożność, pozostając silnymi z tyłu.

Jesteśmy zmotywowani do każdego meczu. Tak jak powiedziałem, sezon jest świetny, gramy dobrze, udało nam się osiągnąć dobre wyniki, a środowy remis? To, że czujemy się rozczarowani, jest dobrą rzeczą, ponieważ chcemy wygrywać każdy mecz i oczywiście będziemy gotowi na sobotę, aby walczyć.

Jak ważną rolę będą odgrywać kibice na London Stadium

Ogromną. Będziemy w domu i będziemy potrzebować ich wsparcia, ponieważ to są derby – wielka gra dla nas. Będziemy grać przeciwko jednej z najlepszych drużyn – są na szczycie ligi. Nie będzie to łatwe i na pewno kibice będą bardzo potrzebni i bardzo ważni dla nas.

Niesamowicie się cieszę, że tu jestem. Poznałem świetnych chłopaków i uwielbiam ten stadion. Mamy kilku najlepszych graczy – to klub rodzinny i naprawdę lubię ludzi tutaj. Czułem się bardzo mile przyjęty od pierwszego dnia, kiedy przyjechałem.

Jak daleko West Ham może dojść w tym sezonie z tą grupą graczy

Nie chcę zbytnio wybiegać do przodu, ale możemy pokonać kilka mocnych zespołów i być czołowej czwórce tabeli,  tak jak właśnie jesteśmy w tej chwili – czuję, że możemy konkurować ze wszystkimi. Tego chcemy – być konkurencyjnym zespołem i grać w Europie co sezon – zakończył Zouma.