Kurt Zouma z dojrzałością zagrał w rozgrywkach reprezentacyjnych Francji w minionych tygodniach – można dostrzec, że wielkie okazje nie budzą nawet minimalnej dezorientacji naszego obrońcy. Teraz wydaje się, że Zouma chce pozytywnie zaskakiwać całą drużynę West Hamu United.

Londyńczycy wczoraj rozegrali swój pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Osiągnęli doskonały wynik, a występ mogą zaliczać do bardzo udanych.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Młotów 2:0. Michail Antonio i Declan Rice oddali celne strzały i mogą naprawdę czuć wielką satysfakcję po wczorajszym meczu.

Wczorajsze spotkanie, to również inauguracyjny występ Kurta Zoumy w koszulce West Hamu

Było bardzo dobrze, a nawet świetnie – powiedział Zouma. Myślę, że zagraliśmy wspaniały mecz. Kontrolowaliśmy grę. Na początku drugiej połowy mieliśmy trochę presji, ale gol uratował nas i dał pewność, że jesteśmy na mocnej pozycji w tym spotkaniu.

Na treningach pracowaliśmy bardzo dobrze. Szef miał plan i wszyscy się go trzymaliśmy. Plan zadziałał bardzo dobrze. Wiemy, że to był pierwszy mecz West Hamu w Lidze Europy, ale mamy tu kilku bardzo doświadczonych zawodników. Mecz to mecz – jedenastu na jedenastu i nigdy nie wiadomo jak to się zakończy, więc nie należy się stresować dodatkowo rangą zawodów. 

My graliśmy z dużą pewnością siebie i zasłużyliśmy po prostu na to zwycięstwo

Jeśli chodzi o West Ham, to ja dobrze się aklimatyzuję. Spotkałem w Londynie kilku topowych graczy, wspaniałych ludzi, którzy teraz są wokół mnie. Ja już czuję, że my tu jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Tak… to moja nowa rodzina tutaj w Londynie – i bardzo się cieszę, że tu jestem.

Zouma wyglądał dobrze w swoim debiutanckim występie – stanowił zagrożenie w polu karnym przeciwnika. Jego debiut miał więc miejsce w bardzo ważnych europejskich zawodach – jedynym minusem było to, że tylko około tysiąca fanów, było obecnych na stadionie w Zagrzebiu.

Obrońca był zachwycony dopingiem i poświęceniem przybyłych na Chorwację fanów Młotów

Zrobiliśmy to dla nich – oni naprawdę na to zasługują. Mamy nadzieję, że możemy ich uszczęśliwić jeszcze bardziej i sprawić, że sami też będziemy szczęśliwi na wysokiej pozycji w lidze i w Europie – powiedział obrońca.

Pierwszy występ Zoumy w West Hamie zbiegł się ze 150 występem Declana Rice’a w barwach Młotów. Punktem kulminacyjnym był  imponujący gol Anglika po przerwie

To był wspaniały gol i świetny mecz Deca – zauważył Zouma. Zasługuje na to, ponieważ ciężko pracuje na treningach i jest topowym graczem – on zasługuje na to co w piłce najlepsze.

Jeśli chodzi o nadchodzący napięty harmonogram spotkań, Zouma nie może się doczekać wyzwania, które go czeka w Lidze Europy.  Kolejny mecz odbędzie się w Wiedniu w czwartek 30 września

Chcemy mieć wielkie marzenia w tych rozgrywkach i je spełniać – zauważył. Chcemy iść na całość, bo dlaczego nie? Każdy może to zrobić. To piłka nożna. Możesz mieć cel, możesz mieć marzenia i musisz je realizować. To wymaga ciężkiej pracy, ale my tego chcemy i będziemy ciężko pracować.

Bliższa jest jednak wizyta Manchesteru United na London Stadium w niedzielne popołudnie – mecz, który może oznaczać debiut Zoumy na swoim boisku

Niedziela będzie ciężkim dla nas piłkarsko dniem, ale miejmy nadzieję, że fani będą z nami, pomogą swoim dopingiem i zdobędziemy trzy punkty.

To będzie arcytrudny mecz przeciwko bardzo silnej drużynie, ale musimy zachować tę samą pewność siebie i oczywiście realizować plan menadżera, tak jak realizowaliśmy go wczoraj – zakończył Kurt Zouma.