Marco Rossi zaprosił czterech debiutantów na marcowe zgrupowanie reprezentacji Węgier. 19-letni bramkarz West Hamu United znalazł się w 25-osobowej drużynie na towarzyski mecz z Estonią oraz mecz grupy G eliminacji Mistrzostw Europy UEFA 2024 z Bułgarią. Obydwa spotkania zostaną rozegrane na Puskás Aréna Park w rodzinnym mieście Hegyi’ego. 

Kapitan West Hamu na poziomie U-21 w ostatnich tygodniach znalazł się w kilku składach meczowych pierwszego zespołu. Po raz pierwszy natomiast zasmakuje seniorskiego futbolu, jako jeden z trzech bramkarzy wybranych na dwa nadchodzące spotkania narodowe.

Jak wspomniałem kiedyś, bardzo ważne jest dla nas, aby jak najwięcej naszych zawodników było zdrowych i regularnie grało w swoich klubowych drużynach – powiedział Marco Rossi.  Niestety w tej chwili nie radzimy sobie najlepiej na tym polu, więc szansę dostaje czterech debiutantów.

Urodzony w Budapeszcie bramkarz reprezentował swoją drużynę narodową począwszy od poziomu U16, a ostatnio grał w drużynie U21 w przegranym z Danią meczu w listopadzie.