W Czechach panuje opinia, że Adam Hložek jest największym talentem piłkarskim w tym kraju, od Tomasa Rosicky’ego. Nic dziwnego więc, że wiele europejskich klubów interesuje się napastnikiem Sparty Praga. Jak się okazuje współwłaściciel Młotów i jednocześnie prezes praskiego klubu, zaoferował Davidowi Moyesowi wypożyczenie 19-latka w letnim okienku transferowym. 

Utalentowany snajper od wielu miesięcy jest łączony z przeprowadzką na London Stadium, ale jak dotąd do tego nie doszło. Dlaczego? David Moyes nie jest do końca przekonany czy gracz Sparty od razu zaaklimatyzuje się w Premier League i stąd klub nie zrobił żadnego ruchu, aby ściągnąć Hložka w styczniu, choć Daniel Křetínský był w stanie wypożyczyć go do drużyny ze wschodniego Londynu.

Zgodnie z raportem portalu 90min.com, temat transferu 19-latka wrócił. Daniel Křetínský miał ponownie osobiście zaoferować roczne wypożyczenie Hložka do West Hamu z opcją wykupu. Szansę na wypożyczenie mieliby tylko The Irons. Inne kluby musiałby starać się o wykupienie gracza za grubo ponad 20 milionów euro.

Co na to David Moyes?

Menedżer Młotów i dyrektor sportowy Rob Newman najpierw zamierzają przyjrzeć się innym celom transferowym. Taki obrót spraw może spowodować, że reprezentanta Czech zgarnie inny klub. Bardzo poważnie interesuje się nim Borussia Dortmund. W mediach pisze się też o zainteresowaniu Juventusu oraz Bayernu Monachium.