Pomocnik West Hamu United Cheikhou Kouyate znalazł się pod ostrzałem fanów po katastrofalnym meczu przeciwko The Toffees (0:4). Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje brak zaangażowania Senegalczyka przy utracie bramki.

Zdecydowana większość fanów Młotów zarzuca zawodnikom brak zaangażowania, pasji, zainteresowania, kondycji i jakiejkolwiek chęci do gry. To ma być główną przyczyną fatalnej postawy WHU w obecnym sezonie. Potwierdzeniem słabego morale w zespole jest filmik, który ukazuje pasywność Cheikha Kouyate przy kryciu Wayne’a Rooney’a.

Złość fanów skupiła się na Senegalczyku, któremu oberwało się w mediach społecznościowych:

– Kouyate nie powinien być nawet w pobliżu pierwszej drużyny, która ma walczyć o każdy punkt – brakuje mu dyscypliny by być topowym piłkarzem.

– Wyraźnie nie chciało mu się wracać do obrony. Rooney spokojnie przebiegł sobie obok niego!

– Kouyate poddaje się jeszcze przed samym dośrodkowaniem i nie wysila się zbytnio, żeby je przeciąć. Już za długo większość zawodników jest zbyt leniwych.

To tylko niektóre z komentarzy kibiców na forum kumb.com. Już pojawiają się głosy nawołujące do posadzenia Kouyate na ławce rezerwowych i przywrócenie Marka Noble’a do pierwszego składu.