Kouyate: Musimy uczyć się na błędach

Zdaniem pomocnika West Hamu Cheikhou Kouyate, zespół musi wyciągnąć wnioski po wstydliwej porażce na London Stadium z Watfordem i zrehabilitować się w spotkaniu z West Bromwich Albion. 

Senegalczyk był gorzko rozczarowany roztrwonieniem dwubramkowej przewagi w starciu z Szerszeniami i stratą czterech goli. Jednak były gracz Anderlechtu Bruksela twierdzi, że ten występ to jednorazowa wpadka i drużyna zacznie w końcu grać jak w swoim ostatnim sezonie na Boleyn Ground.

 – Powinniśmy zdobyć trzy punkty w spotkaniu z Watfordem. Prowadziliśmy dwoma bramkami i zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze. Myślę, że mieliśmy wszystko pod kontrolą. Najpierw straciliśmy gola na 2:1, a chwilę później rywale wyrównali. To nas trochę podłamało i spuściliśmy głowy w dół. Próbowaliśmy się podnieść w drugiej połowie, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić. Musimy teraz uczyć się na naszych błędach i nie będziemy zaliczać takich wpadek w kolejnych meczach. – wyznał Cheik

 – Najważniejszą rzeczą teraz dla nas jest zdobycie trzech punktów z West Bromem. Naprawdę potrzebujemy punktów teraz. Teraz tylko dobre wyniki mogą nas zadowolić. Musimy teraz zdobywać seryjnie trzy punkty i piąć się w tabeli ligowej. 

Kouyate wysłał specjalną wiadomość dla swojego kolegi z reprezentacji Pape Souare. Lewy obrońca Crystal Palace uległ wypadkowi na autostradzie i obecnie przebywa w szpitalu.

  – Moje przesłanie dla Pape jest takie, że musi być teraz silny. Modlimy się się za niego i wierzymy, że wróci silniejszy. To nie będzie łatwe dla niego, ale my damy mu swoje wsparcie w powrocie do zdrowia. Jako kolega z reprezentacji, jako kapitan Senegalu i jako kolega muzułmanin będę z nim przez całą jego drogę, podobnie jak reszta kolegów z reprezentacji Senegalu. 

26-latek ostatnio wrócił do Londynu z udanego zgrupowania drużyny narodowej. Gracz ma nadzieję, że ten sezon będzie dla niego niezwykle udany w reprezentacji i w klubie.

 – To był dobry czas dla naszej reprezentacji, a kwalifikacje poszły nam bardzo dobrze. Wygraliśmy sześć z sześciu spotkań i jesteśmy zadowoleni ze zdobycia 18 punktów. Najważniejszą rzeczą dla nas jest teraz Puchar Narodów Afryki w przyszłym roku. Nasz cel został osiągnięty. – zakończył