W prasie coraz częściej pojawiają się plotki o ewentualnym transferze Deana Hendersona do West Hamu. Anglik w ubiegłym sezonie był jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, gdy przebywał na wypożyczeniu w Sheffield United. Bramkarz Manchesteru United w tym sezonie przegrywa rywalizację o pierwszy skład z Davidem De Geą i na pewno chętnie zmieniłby otoczenie.

Manchester United póki co sprawdza się dla nas jako kierunek poszukiwania nowych piłkarzy. Wypożyczony w styczniu Jesse Lingard odżył pod okiem Davida Moyesa i gra pierwsze skrzypce w świetnie spisującej się drużynie West Hamu. Czy podobnie byłoby z Deanem Hendersonem?

Pierwszym problemem Anglika byłaby na pewno dobra forma Łukasza Fabiańskiego, który od dłuższego czasu jest filarem defensywy West Hamu. Polak ma już jednak 35 lat i na pewno przydałby mu się młodszy zmiennik. Dean Henderson wydaje się w tym przypadku bardzo odbrym wyborem.

W tym sezonie Henderson wystąpił w zaledwie 13 spotkaniach, większość to mecze pucharowe. Anglik zagrał po jednym meczu w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, trzy razy w FA Cup i cztery razy w EFL Cup. Henderson zaliczył także trzy wystepy ligowe, w tym mecz przeciwko West Hamowi i Sheffield United.

The Manchester Evening Standard doniosło, że Młoty są zainteresowane pozyskaniem Deana Hendersona. Powodem ma być wygasający w tym roku kontrakt Łukasza Fabiańskiego.

Przeszkodą w sprowadzeniu Hendersona na London Stadium może być zaporowa cena. Angielski bramkarz wyceniany jest obecnie na 40 milionów funtów więc w grę wchodziłoby raczej wypożyczenie.