David Moyes uważa, że ​​zwycięstwo nad Tottenhamem w środowym ćwierćfinale Pucharu Carabao będzie stanowiło krok naprzód dla jego wciąż rozwijającego się zespołu. Po wygranych z Manchesterem United i Manchesterem City w poprzednich rundach, Młoty udają się na stadion Tottenham Hotspur, aby walczyć o miejsce w półfinale.

Moyes, przemawiając na swojej przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że ​​takie osiągnięcie jest w ich zasięgu.

Chciałbym być zdobywcą trofeum w West Hamie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, ale obecnie bierzemy udział we wszystkich rozgrywkach i musimy starać się w nich pozostać i stawiać naszych graczy na pierwszym miejscu. Rotujemy tak, aby wstawiać zawodników, którzy naszym zdaniem najlepiej nadają się do konkretnych rozgrywek czy meczów.

Generalnie jesteśmy zdrowi i w dobrej formie

Na treningach było naprawdę dobrze. Mamy jedno lub dwa zakażenia, ale muszę powiedzieć, że w większości wszystko jest w porządku i niech to trwa jak najdłużej. 

Większość z nas jest podwójnie zaszczepiona lub ma już za sobą trzecią dawkę. Mamy kilku pracowników, którzy mają wirusa, niektórzy bez objawów. Po prostu musimy z tym żyć i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wszyscy byli zdrowi i wszyscy bezpieczni.

Mamy kilka kontuzji, ale w tej chwili nie mam do zakomunikowania więcej informacji na ten temat. 

Mecze Premier League będą kontynuowane w okresie Bożonarodzeniowym

Ruszamy dalej. Naprawdę nie wiem, czy jest jeszcze coś, co mogę dodać do tego, o czym wszyscy już mówią. Tak naprawdę nie mam innego punktu widzenia niż to, co słyszałem od innych menedżerów lub samej Premier League.

Program świąteczny jest tak ważny dla ludzi, którzy mieszkają w tym kraju i jest częścią naszej kultury, dlatego przywykliśmy do pracy w naprawdę gorączkowym okresie świątecznym.

Z osobistego punktu widzenia mogę powiedzieć, że zagraliśmy bardzo dużo meczów i fajnie byłoby mieć małą przerwę. Niektóre inne kluby miały chwilę oddechu, my nie – mieliśmy też dodatkowe mecze. 

Nadal jesteśmy silni w każdych zawodach

Dobrą rzeczą jest to, że wciąż jesteśmy w każdych rozgrywkach w okresie świątecznym. Wspaniale, że znaleźliśmy się w sytuacji, w której jesteśmy w Europie, jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Carabao i w tej chwili mamy mocną pozycję w Premier League. 

Jest wiele dobrych rzeczy, ale jak wszyscy wiemy, mamy kontuzje. Z tym jednak nie różnimy się od innych klubów.

W każdy mecz wchodzimy z zamiarem wygrania go i uzyskania jak najlepszego wyniku i itak samo podchodzimy do spotkania przeciwko Tottenhamowi.

Chcemy wygrywać. Chcemy utrzymać tempo. Gdybyśmy mogli przejść przez tę rundę Pucharu z sukcesem, byłby to dla nas kolejny duży krok. Myślę, że jesteśmy do tego zdolni – mamy dobrą drużynę, więc idziemy po wygraną.

Antonio Conte 

Myślę, że Conte wykonał naprawdę dobrą robotę. Tottenham zawsze miał porządną drużynę i dobry skład graczy – nie sądzę, żeby było to kiedykolwiek kwestionowane. Mają menedżera, który sprawdził się i ma naprawdę dobre wyniki – to może przynieść  pozytywne rezultaty. 

Nam nie pozostaje nic innego, jak spróbować zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ich powstrzymać i wygrać.

Declan Rice nadal znacznie się poprawia

Declan nie tylko ostatnio się poprawił – on przez te dwa lata, od kiedy tu jestem zrobił ogromny postęp.  Widzieliśmy również jego niesamowitą grę dla Anglii. Dec wykonał świetną robotę i niech to trwa jak najdłużej. 

Chciałbym wygrać trofeum z West Ham United

West Ham ma za sobą historię trofeów w minionych latach – ale nie w czasach bardziej współczesnych – więc byłoby to wielkie osiągnięcie teraz. 

Musimy współczesny West Ham zbudować i dorosnąć do pewnych rzeczy. Myślę, że proces zdobywania trofeów to także proces rozwoju zespołu i całego klubu. Musimy osiągnąć poziom, na którym możemy być konkurencyjny we wszystkich rozgrywkach.

Premier League – pozycja w lidze jest jednak priorytetowa

Myślę, że bycie dobrą drużyną ligową jest naprawdę ważne dla każdego klubu, częściowo ze względu na pozycję, a częściowo ze względu na pieniądze, które są zagrożone za gorszą pozycję w lidze.

Przez cały czas ustalaliśmy priorytety – robiliśmy to od pierwszej gry niezależnie z kim rywalizowaliśmy. Liga jest zawsze bardzo ważna.