Pozostał tylko jeden mecz tego sezonu. Młoty przystąpią do niego będąc na siódmym miejscu w tabeli Premier League, co już zapewnia udział w Lidze  Konferencyjnej UEFA w następnej kampanii. Drużna Davida Moyesa wciąż jednak ma szanse na awans na szóstą pozycję, która jest premiowana uczestnictwem w Lidze Europy.

Menadżer z prawdziwą dumą podczas spotkania z przedstawicielami mediów wspominał wspaniały sezon. Zapewnił także z optymizmem, że ta drużyna będzie się nadal rozwijać pod jego kierownictwem.

W niedzielę będzie się opłacało śledzić inne wyniki, jeśli będziemy wygrywać

Tak na to patrzymy – musimy wygrać, a jeśli tak będzie, wówczas możemy zacząć monitorować pozostałe spotkania.  Niezależnie od wszystkiego, my musimy wykonywać na najwyższym poziomie swoją pracę.

Zdobycie szóstego miejsca po raz drugi z rzędu oznaczałoby postęp

To pokazałoby, że staraliśmy się utrzymać swoje standardy. Może nie jesteśmy znacząco lepsi pod względem pozycji w lidze, ale myślę, że w rozgrywkach pucharowych posunęliśmy się dalej, zwłaszcza jeśli chodzi o mecze europejskie i z grubsza utrzymaliśmy naszą pozycję w Premier League.

Spoglądając również na Premier League, mamy teraz prawdopodobnie dwie najlepsze drużyny w świecie futbolu w swojej lidze i my próbujemy przebić się do wielkiej szóstki. Zrobiliśmy to w zeszłym roku i jesteśmy bliscy powtórzenia tego w tym, co nie jest łatwe.

W niedzielę mamy wielki mecz

Nie możemy przejść nawet myślami do następnego sezonu, dopóki nie zakończymy tego. Mamy nadzieję na pozytywny wynik przeciwko Brighton, którzy są dobrą drużyną i grają bardzo dobrze. Mamy naprawdę trudną grę przed sobą i musimy ją wygrać.

Brighton jest w naprawdę dobrej formie

Lubię pracę Grahama Pottera i lubię styl Brighton. Ich model gry jest bardzo dobry. W piłce nożnej można robić różne rzeczy i na różne sposoby. Można grać w piłkę w swoim własnym stylu. Gdyby wszystkie style w Premier League były dokładnie takie same, wszyscy bylibyśmy tym znudzeni.

Dobrze jest widzieć kluby, które są słabsze i próbują dorównywać lepszym. Myślę, że Brighton ma naprawdę dobry model i wykonują świetną pracę.

Zawsze byli dla nas trudnymi przeciwnikami

Jest w nas nieco inne nastawienie, ponieważ mamy już zapewnione miejsce w europejskim futbolu, ale naszym celem jest wygrać niedzielny mecz, bo jeśli sprawy potoczą się po naszej myśli na innych boiskach, możemy ewentualnie zająć jedno miejsce wyżej.

Wchodzimy do tej gry mając już coś – europejską piłkę nożną 

To dla nas ogromny plus i wielkie osiągnięcie, ale też myśl, że po roku, który mieliśmy już w rozgrywkach pucharowych, możemy znów zająć szóste miejsce.

Myślę o ulepszeniach, które próbowały wprowadzić inne zespoły. My też próbowaliśmy, ale taki jest poziom Premier League, że wszyscy są naprawdę konkurencyjni.

Byliśmy w stanie z grubsza utrzymać to, co stworzyliśmy w zeszłym roku i to jest już dobrym znakiem. Mam nadzieję, że możemy to albo utrzymać, albo budować i ulepszać również w przyszłym sezonie.

Gry są zacięte, jest wiele zespołów na bardzo wysokim poziomie

Widzieliśmy dwa z nich w finale FA Cup – jeden wygrał Ligę Mistrzów w zeszłym roku, a drugi w tym roku dostał się do finału. Jakość tych drużyn jest naprawdę bardzo dobra.

Widzieliśmy na przykład formę Brighton & Hove Albion i Newcastle United. W bardzo dobrej formie są niektóre zespoły, które w różnych momentach sezonu nie prezentowały się tak. Premier League to naprawdę konkurencyjna liga, dlatego tak wiele osób chce ją oglądać.

Mieliśmy 12 dodatkowych meczów w porównaniu do poprzedniego sezonu

Zaszliśmy dalej w Carabao Cup niż robiliśmy to przez długie lata, doszliśmy także do półfinału Ligi Europy. Wszystkie te rzeczy sumują się jako dodatkowe gry i wydaje nam się to dość trudne. Odkryliśmy również, że jest to całkiem przyjemne i ekscytujące uczucie – europejskie mecze były niesamowicie fascynujące.

W losowaniach Carabao dostaliśmy Manchester United, Manchester City, a następnie Tottenham Hotspur. W niektórych częściach rozgrywek pucharowych potrzeba odrobiny szczęścia, aby uzyskać dobre wyniki, a u nas było naprawdę trudniej, bo tego szczęścia zabrakło. 

Przez sześć miesięcy czekałem na to, co zamierzamy zrobić w przyszłym roku i jak ulepszyć ten zespół

Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek przestał myśleć o przyszłości i o tym, co mogę zrobić, aby wszystko było lepsze. Jeśli to odnosi się do graczy i nowych członków, to naprawdę intensywnie przyglądamy się temu, co zamierzamy zrobić, ale także rozwijamy się i ulepszamy też klub takim jakim jest. Chcę, żeby było lepiej na boisku treningowym i chcę czegoś lepszego na boisku meczowym. 

Jest wiele rzeczy, które chcę budować i rozwijać. Jeśli chodzi o graczy i to, co zamierzamy robić dalej, to musimy dodać wiele, abyśmy mogli wspinać się coraz wyżej.

Nie widziałem czwartkowego incydentu z udziałem Patricka Vieiry, ale słyszałem o tym 

Menedżerom i zawodnikom jest naprawdę trudno, gdy ludzie tak się zachowują. To musi się zmienić. Nie możemy pozwolić tym pseudo kibicom na to. Nie możemy pozwalać im wejść na boisko. Bezpieczeństwo zawodników i menadżerów jest naprawdę ważne. Wygląda na to, że staje się to problemem.

Jesteśmy w grze, ponieważ kochamy piłkę nożną, ale jest też sposób na bycie dobrym kibicem. Generalnie nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, że po końcowym gwizdku zawodnicy i menadżerowie będą musieli biec przez tunel w strachu. To nie będzie dobre dla nas, dla mediów, ani dla wszystkich innych ludzi.

Jeśli chcemy dobrego spektaklu, musimy znaleźć sposób, aby temu zapobiec. Każdy lubi oglądać zwycięskie zespoły i świętować, ale to wszystko może się wkrótce skończyć.