Młoty wyjeżdżają na Anfield niepokonani we wszystkich pięciu meczach w tym miesiącu. David Moyes ma jednak obawy związane z środkowymi obrońcami: Kurtem Zoumą i Craigiem Dawsonem przed rywalizacją z drużyną Jurgena Kloppa, która w niedzielę pokonała Manchester City 1:0.

West Ham United ma jeszcze osiem meczów przed Mistrzostwami Świata – jak zespół z Londynu radzi sobie z wymaganiami harmonogramu?

Staramy się cieszyć każdą grą. Pilnujemy, aby w tym czasie trening był dla zawodników jak najlżejszy i jak najłatwiejszy. Bardzo trudno jest cały czas się przygotowywać – zwłaszcza do  czwartkowo-niedzielnych meczów. Taki terminarz niezwykle utrudniają właściwą regenerację. 

Próbuję dać chłopakom trochę więcej czasu na pobyt w domu – na odpoczynek. Wykorzystujemy część czasu treningowego na masaż lub inne zabiegi, aby zawodnicy mogli uzyskać jak najlepszą kondycję. Tylko dlatego, że zagraliśmy więcej meczów niż ktokolwiek inny, jesteśmy tymi, którzy odkrywają, że tak bardzo potrzebujemy głębi składu. Mieliśmy kontuzje, co zawsze będzie utrudnić rywalizację. Przeszliśmy też kilka chorób – o tej porze roku to normalne, ale to też nam nie pomogło niestety. Nie narzekam jednak, mamy europejski futbol i to jest główny powód, dla którego mamy te dodatkowe mecze i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.

Jutro gramy w bardzo trudnym miejscu – kto wie, czy nie jednym z najtrudniejszych do tego, aby odnieść zwycięstwo. Widzieliśmy kilka dni temu, jak prawdopodobnie najlepszy menedżer na świecie miał trudności z uzyskaniem tam pozytywnego wyniku ze swoją drużyną. Dlatego jest to dla nas wszystkich duże wyzwanie.

Jurgena Kloppa nie będzie na ławce trenerskiej w meczu z West Hamem – otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu z Manchesterem City

Część tej pracy polega na tym, że chcesz grać przeciwko najlepszym i walczyć z nimi. Każdy, gdyby znalazł się na jego miejscu czułby to samo, ale wszyscy mamy też wielki szacunek dla sędziów i pracy, którą muszą wykonać. Mam nadzieję, że w pewien sposób rozumieją, że przez 90 minut możemy czasem trochę stracić głowę.

Nie mogę mówić w imieniu Jurgena Kloppa, ale wiem, że przez 90 minut rządzą nami naprawdę silne emocje. Jeśli spojrzymyna incydent z Jurgenem w roli głównej i to dlaczego się zdenerwował, to miał rację, prawda?

Vladimir Coufal otrzymał ostatnio sporo przykrych komentarzy ze strony fanów West Hamu w internecie, co doprowadziło do usunięcia posta w mediach społecznościowych

Nie zajmuję się mediami społecznościowymi, więc tak naprawdę nie wiem dokładnie, jak to jest, ale wiele razy byłem negatywnie komentowany w mediach. To nie jest miłe dla nikogo, ale ogólnie klub naprawdę wspiera graczy. Jestem pewien, że będzie również dbał o Vladimira, który zagrał naprawdę dobrze. Jeśli zastanowimy się, skąd pochodzi Vlad i jak w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat pomagał nam w podróży od zespołu spadkowego do zespołu walczącego o szczyt ligi… to on odegrał ogromną rolę.

Czy po ostatnich wygranych Liverpoolu z Rangersami i Manchesterem City, jest to punkt zwrotny w ich sezonie?

Z naszego punktu widzenia…mam nadzieję, że nie. Nie sądzę jednak, by ktokolwiek naprawdę czuł, że Liverpool dłużej pozostanie blisko dolnej granicy ligi. Myślę, że wszyscy są świadomi, że będą walczyć o jak najwyższe miejsca. Liverpool to naprawdę dobra drużyna. Chciałbym myśleć, że istnieją podobieństwa z takimi zespołami, jak my w tym sezonie – też zaczęliśmy trochę słabiej, podobnie jak Liverpool. 

Ostatnie spotkania z nimi były napięte

Jestem przekonany, że potrafimy grać dobrze i jeśli sprowadzimy na boisko naszych najlepszych piłkarzy, będziemy w stanie zrobić coś ważnego. Jedną z rzeczy, które chciałem zrobić w zeszłym roku, było konkurowanie z najlepszymi. Myślę, że tego dokonaliśmy. W zeszłym roku byliśmy relatywnie lepsi z tak zwanymi lepszymi zespołami. Mam nadzieję, że w tym sezonie spróbujemy to powtórzyć.

Remis z Southampton sprawia, że West Ham jest niepokonany w pięciu meczach

Myślę, że zaczynamy iść we właściwym kierunku, ale niedziela była dla mnie trudna, ponieważ nie zdobyliśmy trzech punktów, a to był mecz, który powinniśmy wygrać. Z resztą wszyscy znają już moje zdanie na ten temat. Wracając jednak do początku sezonu, musieliśmy też wejść do gry bez naprawdę ważnych dla nas środkowych obrońców. Mieliśmy Thilo, ale nie mieliśmy nikogo innego – tak było  w pierwszych trzech lub czterech meczach sezonu, a to z pewnością miało duży wpływ na wyniki. Oby teraz już było tylko coraz lepiej.